|
| Friendliness / Service | Too few |
| Technical Condition | Too few |
| Cleanliness | Too few |
| Check-in | Too few |
| Check-out | Too few |
| Overall | Too few |
Unfortunately, there are too few reviews for this charter company. Ask our team, there may be individual reports available.
| Security Deposit | €3,000.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Fishing gear | €50.00 | per week |
|---|---|---|
| Automatic life vests | €20.00 | per person and week |
| Bed linen (additional) | €10.00 | per set |
| Bed linen and towels-set (additional for the whole crew) | €150.00 | once |
| Early Check-In (At 1 p.m.) | €150.00 | once |
| Electric scooter | €80.00 | per piece and week |
| Generator (_) | €100.00 | per week |
| Barbeque | €60.00 | per week |
| Towels (additional) | €5.00 | per piece |
| Surcharge for pets | €150.00 | once |
| Hostess/Steward | €150.00 | per day plus lodging |
| Cooler box | €100.00 | per week |
| Permit for Italy | €150.00 | once |
| Safety net | €130.00 | per week |
| Stand-up paddle board | €100.00 | per piece and week |
| Beach towel | €10.00 | per piece |
| Diver (-) | €150.00 | once |
| Diving scooter | €140.00 | per piece and week |
| additional cleaning | €150.00 | once |
| additional cleaning (incl. linen) | €270.00 | once |
| Year of Build | 2025 |
|---|---|
| Length | 10.90 m |
| Width | 5.94 m |
| Draught | 1.20 m |
| Engine | 30 PS + 30 PS |
| Sail Area | k.A |
| Weight | k.A |
| Fuel Capacity | 250 l |
| Water Capacity | 250 l + 250 l |
| Steering Type | Wheel steering |
| Outside | Bimini top, Cockpit speakers, Cockpit cushions, Cockpit table, Deck cushions, Electr. anchor windlass, Fender, Gangway, Solar panels |
|---|---|
| Inside | Oven, Gas oven, Freezer, Inverter 12V/220V, Refrigerator, Pantry equipment, Radio with CD player, TV, Warm water |
| Navigation | GPS Chart Plotter, Harbour books, Compass, Nautical charts, Tridata (Log, Echosounder, Windm.) |
| Safety | Autopilot, First aid kit, Solid life vests, Fire extinguisher, Fog horn, Life raft, Rescue collar, VHF Radio |
| Sails | Battened main sail, Furling genoa |
| Cabins: | 4+1 | Berths: | 8+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2025 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 37652 | L/D: | 11.99 / 1.35 |
| Cabins: | 4 | Berths: | 8 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2022 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 37651 | L/D: | 11.99 / 1.35 |
| Cabins: | 4+2 | Berths: | 8+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2013 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 29303 | L/D: | 11.55 / 1.15 |
| Cabins: | 4+2 | Berths: | 8+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2015 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 29304 | L/D: | 11.55 / 1.15 |
| Cabins: | 4+2 | Berths: | 8+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2007 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 37072 | L/D: | 11.55 / 1.15 |
| Cabins: | 4+2 | Berths: | 8+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2018 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 37289 | L/D: | 11.97 / 1.20 |