|
| Friendliness / Service | 4.96 |
| Technical Condition | 3.93 |
| Cleanliness | 4.62 |
| Check-in | 4.22 |
| Check-out | 4.87 |
| Overall | 4.60 |
| Security Deposit | €3,000.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Automatic life vests | on request free | |
|---|---|---|
| Sheets, duvet cover, pillow case (additional) | €10.00 | per set |
| Check-in Sunday | €100.00 | once |
| Surcharge for pets | on request | |
| Hostess/Steward | €180.00 | per day plus lodging |
| Late Check-In (_) | €100.00 | once |
| Safety net (Preassembled) | €150.00 | once |
| Spinnaker/Gennaker (Limited availability) | €200.00 | per week |
| Stand-up paddle board | €130.00 | per piece and week |
| Starter pack (Dish soap, sponge, garbage bags, matches, paper towels, toilet paper, water, orange juice, wine, tea, coffee, sugar, milk, fruit, cookies) | €70.00 | once |
| Beach towel | €10.00 | per piece |
| Year of Build | 2022 |
|---|---|
| Length | 11.29 m |
| Width | 3.96 m |
| Draught | 1.17 m |
| Engine | 425 PS |
| Weight | 8.25 t |
| Fuel Capacity | 800 l |
| Water Capacity | 150 l + 150 l |
| Steering Type | Wheel steering |
| Outside | Cockpit speakers, Cockpit cushions, Windex |
|---|---|
| Inside | CD Player, Shower, Freezer, Refrigerator, Convertible salon table, Warm water |
| Navigation | Barometer, Binoculars, GPS with chart plotter in cockpit, Harbour books, Hand bearing compass, Compass, Navigation set, Log, Tridata (Log, Echosounder, Windm.), Anemometer |
| Safety | Autopilot, First aid kit, Tools, Bowthruster, Solid life vests, Fire extinguisher, Stern thruster, Lifebelts, Fog horn, Distress signals, Rescue collar, Safety equipment, Torchlight, VHF Radio |