|
| Friendliness / Service | 4.75 |
| Technical Condition | 3.75 |
| Cleanliness | 4.25 |
| Check-in | 3.33 |
| Check-out | 4.25 |
| Overall | 3.75 |
| Security Deposit | €5,500.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Security deposit insurance | on request |
|---|
| Year of Build | 2025 |
|---|---|
| Length | 11.99 m |
| Width | 6.91 m |
| Draught | 1.35 m |
| Engine | 30 PS + 30 PS |
| Sail Area | k.A |
| Weight | k.A |
| Fuel Capacity | 430 l |
| Water Capacity | 430 l |
| Steering Type | 2 x Wheel steering |
| Outside | Cockpit shower, Cockpit table, electr. winch, Solar panels |
|---|---|
| Inside | Oven, Coffee machine, Refrigerator, Pantry equipment, Radio with bluetooth, Fan, Watermaker, WC (electr.) |
| Navigation | Echo sounder, GPS Chart Plotter, Anemometer |
| Safety | Autopilot, Safety equipment, VHF Radio |
| Sails | Battened main sail, Furling genoa |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 38816 | L/D: | 13.30 / 1.44 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2021 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 37623 | L/D: | 12.80 / 1.25 |
| Cabins: | 4 | Berths: | 8 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2026 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 38594 | L/D: | 12.10 / 1.35 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2021 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 27387 | L/D: | 13.99 / 1.30 |