|
| Friendliness / Service | 5.00 |
| Technical Condition | 5.00 |
| Cleanliness | 5.00 |
| Check-in | 4.00 |
| Check-out | 5.00 |
| Overall | 5.00 |
| Security Deposit | €4,000.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| 10-day-charter | on request | |
|---|---|---|
| Bed linen (additional) | €15.00 | per set |
| Towels (One large and one small one additional) | €15.00 | per set |
| Stand-up paddle board | €110.00 | per piece and week |
| Year of Build | 2024 |
|---|---|
| Length | 11.33 m |
| Width | 6.59 m |
| Draught | 1.15 m |
| Engine | 29 PS + 29 PS |
| Sail Area | 77.00 qm |
| Weight | 9.00 t |
| Fuel Capacity | 400 l |
| Water Capacity | 600 l |
| Steering Type | Wheel steering |
| Outside | Cockpit shower hot/cold, Windex |
|---|---|
| Inside | Gas oven, USB Socket, Fan, Watermaker |
| Navigation | Fishfinder, Log, Anemometer |
| Safety | Autopilot, Tools, electr. weather station |
| Sails | Lazybag, Self tacking jib |
| Cabins: | 4+2 | Berths: | 8+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2025 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 38403 | L/D: | 11.78 / 1.60 |
| Cabins: | 4+2 | Berths: | 8+2+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2024 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 36040 | L/D: | 12.58 / 1.25 |
| Cabins: | 4+2 | Berths: | 8+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2025 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 37646 | L/D: | 13.99 / 1.35 |
| Cabins: | 4+2 | Berths: | 8+2+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2025 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 36472 | L/D: | 12.80 / 1.25 |
| Cabins: | 4+2 | Berths: | 8+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2025 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 37595 | L/D: | 13.99 / 1.35 |
| Cabins: | 4+2 | Berths: | 8+2+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2026 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 37884 | L/D: | 12.80 / 1.25 |
| Cabins: | 5+1 | Berths: | 10+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2024 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 35193 | L/D: | 15.40 / 1.60 |