|
| Friendliness / Service | Too few |
| Technical Condition | Too few |
| Cleanliness | Too few |
| Check-in | Too few |
| Check-out | Too few |
| Overall | Too few |
Unfortunately, there are too few reviews for this charter company. Ask our team, there may be individual reports available.
| Security Deposit | €4,000.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Bed linen (additional) | €15.00 | per set |
|---|---|---|
| E-Foil | €2,000.00 | per week |
| Towels (additional) | €10.00 | per set |
| Surcharge for pets | €300.00 | once |
| Jet ski | €1,750.00 | per week |
| Nespresso capsules | €10.00 | once |
| Snorkeling set | €20.00 | per week |
| Seabob | €1,260.00 | per week |
| Skipper | €350.00 | per day plus lodging |
| Stand-up paddle board | €210.00 | per piece |
| Year of Build | 2009 |
|---|---|
| Length | 14.30 m |
| Width | 4.52 m |
| Draught | 1.27 m |
| Engine | 575 PS + 575 PS |
| Weight | 17.70 t |
| Fuel Capacity | 2000 l |
| Water Capacity | 590 l |
| Steering Type | Wheel steering |
| Outside | Anchor winch, Bathing platform, Cockpit shower hot/cold, Cockpit speakers, Cockpit cushions, Cockpit table, Flybridge, BBQ, Stern shower, hydraul. Gangway, Satellite-antenna, Teak on bathing platform, Teak in cockpit |
|---|---|
| Inside | Ice cube machine, Black water tank, Generator, Dishwasher, Glass-ceramic stove, Induction cooker, Airconditioning (independent from shore power), Refrigerator, LCD TV, Microwave oven, Satellite TV, WC (electr.) |
| Navigation | GPS with chart plotter on flybridge, GPS with chart plotter in cockpit, GPS with chart plotter in salon, Radar, Tridata (Log, Echosounder, Windm.), Trim tabs, Weather fax |
| Safety | Autopilot, Bowthruster, Solid life vests, Searchlight, VHF Radio |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2010 | Engine | 575 PS + 575 PS |
| Yacht-ID | 29207 | L/D: | 14.30 / 1.24 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2010 | Engine | 575 PS + 575 PS |
| Yacht-ID | 31562 | L/D: | 14.30 / 0.85 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2010 | Engine | 575 PS + 575 PS |
| Yacht-ID | 34754 | L/D: | 15.30 / 1.05 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2008 | Engine | 500 PS + 500 PS |
| Yacht-ID | 3180 | L/D: | 14.55 / 1.20 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2008 | Engine | 775 PS + 775 PS |
| Yacht-ID | 32243 | L/D: | 16.22 / 1.09 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2011 | Engine | 125 PS + 125 PS |
| Yacht-ID | 3948 | L/D: | 10.80 / 1.00 |