|
| Friendliness / Service | 4.64 |
| Technical Condition | 3.74 |
| Cleanliness | 4.00 |
| Check-in | 3.77 |
| Check-out | 4.64 |
| Overall | 4.03 |
| Security Deposit | €2,000.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Bed linen (additional - for one cabin) | €10.00 | per set |
|---|---|---|
| Early Check-In (until 1 p.m., limited availability) | €200.00 | once |
| Extras Pack (Outboard engine, damage waiver, Wi-Fi (50 GB), towels) | €380.00 | per week, 2. week 80 EUR, from 3. week 0 EUR |
| Flex Plan (_) | 5,00 % | Percent on owner price |
| Towels (one large and one small one) | €8.00 | per set |
| Surcharge for pets | €150.00 | once |
| Damage Waiver | €240.00 | once |
| Safety net (Preassembled) | €80.00 | once |
| Safety net (Self assembly) | on request free | |
| Skipper | on request | |
| Stand-up paddle board | €100.00 | per piece and week |
| WiFi internet on board (1 TB inkl.) | €20.00 | once |
| Year of Build | 2024 |
|---|---|
| Length | 13.48 m |
| Width | 4.25 m |
| Draught | 0.92 m |
| Engine | 370 PS + 370 PS |
| Weight | 9.70 t |
| Fuel Capacity | 1000 l |
| Water Capacity | 400 l |
| Steering Type | Wheel steering |
| Outside | Cockpit shower, Cockpit cushions, Cockpit table, Electr. anchor windlass, Flybridge |
|---|---|
| Inside | CD Player, Generator, Airconditioning (independent from shore power), Refrigerator, Pantry equipment, TV |
| Navigation | GPS Chart Plotter |
| Safety | Autopilot, Bowthruster, Solid life vests, Safety equipment, VHF Radio |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2022 | Engine | 395 PS + 395 PS |
| Yacht-ID | 35771 | L/D: | 13.48 / 0.92 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2022 | Engine | 320 PS + 320 PS |
| Yacht-ID | 28525 | L/D: | 13.48 / 0.92 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Engine | 300 PS + 300 PS |
| Yacht-ID | 33435 | L/D: | 12.41 / 1.20 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Engine | 319 PS + 319 PS |
| Yacht-ID | 38771 | L/D: | 13.43 / 1.15 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2025 | Engine | 300 PS + 300 PS |
| Yacht-ID | 38492 | L/D: | 11.99 / 1.00 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Engine | 300 PS + 300 PS |
| Yacht-ID | 30285 | L/D: | 10.50 / 0.69 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Engine | 270 PS + 270 PS |
| Yacht-ID | 30625 | L/D: | 11.90 / 1.07 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Engine | 370 PS + 370 PS |
| Yacht-ID | 31684 | L/D: | 13.60 / 1.00 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2022 | Engine | 300 PS + 300 PS |
| Yacht-ID | 31711 | L/D: | 10.50 / 1.20 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2026 | Engine | 300 PS + 300 PS |
| Yacht-ID | 30609 | L/D: | 10.50 / 1.20 |