|
| Friendliness / Service | Too few |
| Technical Condition | Too few |
| Cleanliness | Too few |
| Check-in | Too few |
| Check-out | Too few |
| Overall | Too few |
Unfortunately, there are too few reviews for this charter company. Ask our team, there may be individual reports available.
| Security Deposit | €3,000.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Outboard engine (3 HP) | €100.00 | per week |
|---|---|---|
| Early Check-In (At 1 p.m.) | €500.00 | once |
| Large dinghy with 15 hp engine | €1,000.00 | per week |
| Hostess/Steward | €1,300.00 | per week plus lodging |
| Cook | €250.00 | per day plus lodging |
| Seabob | €1,500.00 | per week |
| Skipper | €1,600.00 | per week plus lodging |
| Skipper | €250.00 | per day plus lodging |
| Skipper training (_) | €350.00 | once |
| Stand-up paddle board | €200.00 | per piece and week |
| Year of Build | 2023 |
|---|---|
| Length | 13.60 m |
| Width | 3.90 m |
| Draught | 1.00 m |
| Engine | 370 PS + 370 PS |
| Weight | 9.50 t |
| Fuel Capacity | 1000 l |
| Water Capacity | 330 l |
| Steering Type | Wheel steering |
| Outside | Bathing ladder, Cockpit shower, BBQ |
|---|---|
| Inside | Generator, Inverter 12V/220V, Microwave oven, Plasma TV, Warm water |
| Navigation | Nautical charts |
| Safety | Autopilot, First aid kit, Bowthruster, Fire extinguisher, Navigational lights, Life jackets, Second anchor |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2022 | Engine | 395 PS + 395 PS |
| Yacht-ID | 35771 | L/D: | 13.48 / 0.92 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Engine | 319 PS + 319 PS |
| Yacht-ID | 38771 | L/D: | 13.43 / 1.15 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Engine | 300 PS + 300 PS |
| Yacht-ID | 30285 | L/D: | 10.50 / 0.69 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Engine | 270 PS + 270 PS |
| Yacht-ID | 30625 | L/D: | 11.90 / 1.07 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2021 | Engine | 80 PS |
| Yacht-ID | 28003 | L/D: | 9.86 / 0.80 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+1+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2024 | Engine | 480 PS + 480 PS |
| Yacht-ID | 35051 | L/D: | 15.97 / 0.98 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2024 | Engine | 370 PS + 370 PS |
| Yacht-ID | 39083 | L/D: | 13.48 / 0.92 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2022 | Engine | 320 PS + 320 PS |
| Yacht-ID | 28525 | L/D: | 13.48 / 0.92 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2025 | Engine | 370 PS + 370 PS |
| Yacht-ID | 36624 | L/D: | 15.97 / 0.98 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+1+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2025 | Engine | 370 PS + 370 PS |
| Yacht-ID | 36688 | L/D: | 15.97 / 1.00 |