|
| Friendliness / Service | Too few |
| Technical Condition | Too few |
| Cleanliness | Too few |
| Check-in | Too few |
| Check-out | Too few |
| Overall | Too few |
Unfortunately, there are too few reviews for this charter company. Ask our team, there may be individual reports available.
| Year of Build | 2015 |
|---|---|
| Length | 9.45 m |
| Width | 3.20 m |
| Draught | 1.75 m |
| Engine | 18 PS |
| Sail Area | 49.00 qm |
| Weight | 3.90 t |
| Fuel Capacity | 160 l |
| Water Capacity | 230 l |
| Steering Type | Wheel steering |
| Outside | Bathing platform, Bimini top, Cockpit speakers, Teak in cockpit |
|---|---|
| Inside | Refrigerator, Radio with CD player, Warm water |
| Navigation | GPS with chart plotter in cockpit, Navigation set, Nautical charts |
| Safety | Automatic life jackets, Autopilot, Safety equipment |
| Sails | Battened main sail, Lazybag, Furling genoa |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 36133 | L/D: | 9.53 / 1.88 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2021 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 33628 | L/D: | 10.45 / 1.50 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 33216 | L/D: | 10.77 / 1.90 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2024 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 34187 | L/D: | 10.77 / 1.90 |