|
| Friendliness / Service | Too few |
| Technical Condition | Too few |
| Cleanliness | Too few |
| Check-in | Too few |
| Check-out | Too few |
| Overall | Too few |
Unfortunately, there are too few reviews for this charter company. Ask our team, there may be individual reports available.
| Year of Build | 2021 |
|---|---|
| Length | 13.10 m |
| Width | 7.49 m |
| Draught | 1.50 m |
| Engine | 50 PS |
| Sail Area | k.A |
| Weight | k.A |
| Fuel Capacity | 302 l |
| Water Capacity | 499 l |
| Steering Type | Wheel steering |
| Outside | Cockpit table, Electr. anchor windlass, electr. winch, Solar panels |
|---|---|
| Inside | Gas stove with oven, Generator, Air Condition, Refrigerator, Radio with CD player, Convertible salon table, Warm water, Watermaker, WC (electr.) |
| Navigation | Echo sounder, GPS, GPS with chart plotter in cockpit, Radar, Log, Anemometer |
| Safety | Autopilot, Bowthruster, Solid life vests, VHF Radio |
| Sails | Battened main sail, Lazybag, Furling genoa |