Der Vercharterer wünscht vor Buchungsabschluss eine Selbstauskunft über die vorherige Segelerfahrung (Sailing Resume), sowie die Unterzeichnung eines eigenen Vertrages. Diesen lassen wir Ihnen direkt nach der Buchung zur Unterschrift zukommen.
|
| Friendliness / Service | Too few |
| Technical Condition | Too few |
| Cleanliness | Too few |
| Check-in | Too few |
| Check-out | Too few |
| Overall | Too few |
Unfortunately, there are too few reviews for this charter company. Ask our team, there may be individual reports available.
| Security Deposit | €4,500.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Outboard engine | €80.00 | once |
|---|---|---|
| Pillow, blanket, sheets, duvet cover | €35.00 | per cabin |
| Pillow, blanket, sheets, duvet cover | €25.00 | per person |
| Skipper | on request |
| Year of Build | 2024 |
|---|---|
| Length | 10.40 m |
| Width | 3.59 m |
| Draught | 1.98 m |
| Engine | 29 PS |
| Sail Area | 55.00 qm |
| Weight | 5.66 t |
| Fuel Capacity | 130 l |
| Water Capacity | 206 l |
| Steering Type | 2 x Wheel steering |
| Outside | Cockpit table |
|---|---|
| Inside | 220V sockets, Gas stove with oven, Heating, fridge and freezer |
| Navigation | GPS |
| Safety | Automatic life jackets, Autopilot, Safety equipment, VHF Radio |
| Sails | Battened main sail, Furling genoa |