|
| Friendliness / Service | 4.69 |
| Technical Condition | 4.08 |
| Cleanliness | 4.62 |
| Check-in | 4.08 |
| Check-out | 4.85 |
| Overall | 4.77 |
| Year of Build | 2021 |
|---|---|
| Length | 13.10 m |
| Width | 7.49 m |
| Draught | 1.50 m |
| Engine | 50 PS |
| Sail Area | k.A |
| Weight | k.A |
| Fuel Capacity | 275 l |
| Water Capacity | 430 l |
| Steering Type | Wheel steering |
| Outside | Cockpit shower, Cockpit table, Davits, Electr. anchor windlass, electr. winch, BBQ |
|---|---|
| Inside | Oven, Bluetooth player, Pressurised water, Gas oven, Refrigerator, Convertible salon table, TV, Warm water |
| Navigation | Echo sounder, GPS Chart Plotter, Log |
| Safety | AIS receiver, Autopilot, Bowthruster, Solid life vests, Safety equipment, VHF Radio |
| Sails | Battened main sail, Lazybag, Furling genoa |