|
| Friendliness / Service | Too few |
| Technical Condition | Too few |
| Cleanliness | Too few |
| Check-in | Too few |
| Check-out | Too few |
| Overall | Too few |
Unfortunately, there are too few reviews for this charter company. Ask our team, there may be individual reports available.
| Security Deposit | |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Year of Build | 2006 |
|---|---|
| Length | 9.85 m |
| Width | 3.23 m |
| Draught | 1.80 m |
| Engine | 20 PS |
| Sail Area | 50.70 qm |
| Weight | 4.20 t |
| Fuel Capacity | 75 l |
| Water Capacity | 160 l |
| Steering Type | Wheel steering |
| Outside | Bathing platform, Cockpit shower hot/cold, Cockpit table, Electr. anchor windlass, Sprayhood |
|---|---|
| Inside | Diesel heating, Gas stove with oven, Refrigerator, Shore power cable, Pantry equipment, Radio with CD player, Smoke detector, Warm water |
| Navigation | Binoculars with compass, GPS with chart plotter in cockpit, Harbour books, Compass, Navigation set, Tridata (Log, Echosounder, Windm.) |
| Safety | Automatic life jackets, Autopilot, Tools, Fire extinguisher, Life raft, Rescue collar, Safety equipment, VHF Radio with DSC |
| Sails | Furling genoa, Furling main sail |