|
| Friendliness / Service | Too few |
| Technical Condition | Too few |
| Cleanliness | Too few |
| Check-in | Too few |
| Check-out | Too few |
| Overall | Too few |
Unfortunately, there are too few reviews for this charter company. Ask our team, there may be individual reports available.
| Security Deposit | €3,000.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Year of Build | 1999 |
|---|---|
| Length | 15.48 m |
| Width | 4.48 m |
| Draught | 1.80 m |
| Engine | 85 PS |
| Sail Area | 120.00 qm |
| Weight | 14.00 t |
| Fuel Capacity | 500 l |
| Water Capacity | 1000 l |
| Steering Type | 2 x Wheel steering |
| Outside | Bathing platform, Bimini top, Cockpit speakers, electr. winch, BBQ, Stern shower, Solar panels |
|---|---|
| Inside | Oven, Shower, Freezer, Generator, Stove, Inverter 12V/220V, Coffee machine, Refrigerator, Speakers in saloon, LCD TV, Pantry equipment, Sink, Watermaker |
| Navigation | GPS with chart plotter in cockpit, GPS with chart plotter in salon, Radar |
| Safety | Autopilot, Bowthruster |
| Sails | Battened main sail, Furling genoa |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2001 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 7034 | L/D: | 11.90 / 1.95 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 1996 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 17944 | L/D: | 11.40 / 1.90 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2002 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 32774 | L/D: | 12.20 / 1.95 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 33915 | L/D: | 12.87 / 1.70 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2010 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 34539 | L/D: | 13.10 / 1.52 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2015 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 34573 | L/D: | 12.38 / 2.05 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2024 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 34438 | L/D: | 10.77 / 2.00 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2024 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 34163 | L/D: | 12.87 / 2.17 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2013 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 34390 | L/D: | 12.38 / 2.05 |