|
| Friendliness / Service | Too few |
| Technical Condition | Too few |
| Cleanliness | Too few |
| Check-in | Too few |
| Check-out | Too few |
| Overall | Too few |
Unfortunately, there are too few reviews for this charter company. Ask our team, there may be individual reports available.
| Security Deposit | €0.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| 10-day-charter | on request | |
|---|---|---|
| Late Check-In/Out | on request | |
| One-way-charter | on request | |
| Provisioning | on request | |
| Seabob | on request |
| Year of Build | 2022-1996 |
|---|---|
| Length | 27.40 m |
| Width | 6.70 m |
| Draught | 1.90 m |
| Engine | 1330 PS + 1330 PS |
| Weight | k.A |
| Fuel Capacity | 8000 l |
| Water Capacity | 4000 l |
| Steering Type | Wheel steering |
| Outside | Anchor with chain, Bathing platform |
|---|---|
| Inside | Pantry equipment, Toilet |
| Navigation | GPS |
| Safety | Safety equipment, VHF Radio |
| Cabins: | 5+3 | Berths: | 10+3 |
|---|---|---|---|
| Year: | 1998 (2022) | Engine | 1800 PS + 1800 PS |
| Yacht-ID | 38712 | L/D: | 33.00 / 1.90 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2005 | Engine | 575 PS + 575 PS |
| Yacht-ID | 29800 | L/D: | 14.35 / 1.30 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4 |
|---|---|---|---|
| Year: | N/A | Engine | 318 PS + 318 PS |
| Yacht-ID | 31161 | L/D: | 11.55 / 2.10 |
| Cabins: | 4+1 | Berths: | 8+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 1991 | Engine | 750 PS + 750 PS |
| Yacht-ID | 32362 | L/D: | 21.00 / 1.90 |
| Cabins: | 3+2 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2002 | Engine | 660 PS + 660 PS |
| Yacht-ID | 34560 | L/D: | 16.80 / 1.50 |
| Cabins: | 3+2 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2002 | Engine | 1050 PS + 1050 PS |
| Yacht-ID | 34562 | L/D: | 18.33 / 1.50 |
| Cabins: | 4+1 | Berths: | 8+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2003 | Engine | 1050 PS + 1050 PS |
| Yacht-ID | 34565 | L/D: | 20.83 / 1.54 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2002 | Engine | 1200 PS + 1200 PS |
| Yacht-ID | 34566 | L/D: | 20.73 / 1.83 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2002 | Engine | 1200 PS + 1200 PS |
| Yacht-ID | 34561 | L/D: | 14.90 / k.A |