|
| Friendliness / Service | Too few |
| Technical Condition | Too few |
| Cleanliness | Too few |
| Check-in | Too few |
| Check-out | Too few |
| Overall | Too few |
Unfortunately, there are too few reviews for this charter company. Ask our team, there may be individual reports available.
| Security Deposit | |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Year of Build | 2019 |
|---|---|
| Length | 15.43 m |
| Width | 5.00 m |
| Draught | 2.10 m |
| Engine | 80 PS |
| Sail Area | 131.20 qm |
| Weight | 15.42 t |
| Fuel Capacity | 250 l |
| Water Capacity | 650 l |
| Steering Type | 2 x Wheel steering |
| Outside | Bathing ladder, Bathing platform, Bimini top, Cockpit cushions, Delta anchor, Solar panels, Sprayhood, Teak in cockpit |
|---|---|
| Inside | Oven, Freezer, Generator, Inverter 12V/220V, Airconditioning (independent from shore power), Refrigerator, HiFi Speaker in saloon and cockpit, Microwave oven, Pantry equipment, Radio with CD/MP3/USB, WC (electr.) |
| Navigation | GPS with chart plotter in cockpit |
| Safety | Autopilot, Bowthruster, Life jackets, Safety equipment, VHF Radio |
| Sails | Furling main sail, Self tacking jib |
| Cabins: | 5+1 | Berths: | 10+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2020 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 31537 | L/D: | 15.43 / 2.30 |
| Cabins: | 5+1 | Berths: | 10+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2020 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 36932 | L/D: | 15.43 / 2.30 |
| Cabins: | 5+1 | Berths: | 10+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2020 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 22706 | L/D: | 15.43 / 2.30 |
| Cabins: | 5 | Berths: | 10+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 29859 | L/D: | 15.57 / 2.40 |
| Cabins: | 5 | Berths: | 10+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 33352 | L/D: | 15.57 / 1.85 |
| Cabins: | 5 | Berths: | 10+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 21069 | L/D: | 15.57 / 2.25 |
| Cabins: | 5 | Berths: | 10+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 21423 | L/D: | 15.57 / 1.85 |
| Cabins: | 5+1 | Berths: | 10+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 26970 | L/D: | 15.43 / 2.10 |
| Cabins: | 5+1 | Berths: | 10+1+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Sail | Standard |
| Yacht-ID | 36993 | L/D: | 15.75 / 2.28 |
| Cabins: | 5 | Berths: | 10 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2018 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 17271 | L/D: | 15.57 / 2.00 |