|
|
| Friendliness / Service | Too few |
| Technical Condition | Too few |
| Cleanliness | Too few |
| Check-in | Too few |
| Check-out | Too few |
| Overall | Too few |
Unfortunately, there are too few reviews for this charter company. Ask our team, there may be individual reports available.
| Security Deposit | €7,450.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Dinghy | €200.00 | per week |
|---|---|---|
| Bed linen and towels-set (_) | €45.00 | per set and week |
| Hostess/Steward | €150.00 | per day plus lodging |
| Late Check-Out (Saturday 8 a.m.) | €300.00 | once |
| One-way-charter | on request | |
| Provisioning | on request | |
| Skipper | €250.00 | per day plus lodging |
| Stand-up paddle board (inflatable) | €230.00 | per piece and week |
| Year of Build | 2024 |
|---|---|
| Length | 12.64 m |
| Width | 6.40 m |
| Draught | 1.10 m |
| Engine | 230 PS + 230 PS |
| Sail Area | k.A |
| Weight | 19.00 t |
| Fuel Capacity | 1100 l |
| Water Capacity | 460 l |
| Steering Type | 2 x Wheel steering |
| Inside | Shower, Pantry equipment, Toilet |
|---|---|
| Safety | Solid life vests, Safety equipment |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2022 | Engine | 250 PS + 250 PS |
| Yacht-ID | 28458 | L/D: | 10.96 / 0.60 |