Not available as Bareboat - Skipper of charter company is obligatory
|
| Friendliness / Service | Too few |
| Technical Condition | Too few |
| Cleanliness | Too few |
| Check-in | Too few |
| Check-out | Too few |
| Overall | Too few |
Unfortunately, there are too few reviews for this charter company. Ask our team, there may be individual reports available.
| Security Deposit | €3,000.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Year of Build | 2015 |
|---|---|
| Length | 21.50 m |
| Width | 5.60 m |
| Draught | 1.70 m |
| Engine | 1520 PS + 1520 PS |
| Weight | 40.00 t |
| Fuel Capacity | 7000 l |
| Water Capacity | 2000 l |
| Steering Type | Wheel steering |
| Inside | Dock A/C 220V (cool&heat), Pantry equipment |
|---|---|
| Safety | Automatic life jackets, Safety equipment |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2022 | Engine | 300 PS + 300 PS |
| Yacht-ID | 29812 | L/D: | 10.50 / 0.69 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2009 | Engine | 430 PS + 430 PS |
| Yacht-ID | 23205 | L/D: | 14.55 / 1.20 |