|
| Friendliness / Service | Too few |
| Technical Condition | Too few |
| Cleanliness | Too few |
| Check-in | Too few |
| Check-out | Too few |
| Overall | Too few |
Unfortunately, there are too few reviews for this charter company. Ask our team, there may be individual reports available.
| Security Deposit | |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Year of Build | 2008 |
|---|---|
| Length | 15.65 m |
| Width | 4.90 m |
| Draught | 2.10 m |
| Engine | 110 PS |
| Sail Area | k.A |
| Weight | 12.68 t |
| Fuel Capacity | 400 l |
| Water Capacity | 980 l |
| Steering Type | 2 x Wheel steering |
| Inside | Pantry equipment, Toilet |
|---|---|
| Safety | Safety equipment |
| Sails | Battened main sail, Furling genoa |
| Cabins: | 4 | Berths: | 8+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2011 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 2286 | L/D: | 14.40 / 2.05 |
| Cabins: | 4 | Berths: | 8 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2020 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 22567 | L/D: | 14.60 / 2.35 |
| Cabins: | 4 | Berths: | 8 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2020 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 22606 | L/D: | 14.60 / 2.47 |
| Cabins: | 4 | Berths: | 8+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2000 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 30708 | L/D: | 12.71 / 1.75 |
| Cabins: | 4 | Berths: | 8 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2021 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 26327 | L/D: | 12.87 / 2.27 |
| Cabins: | 4 | Berths: | 8+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2020 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 23585 | L/D: | 14.60 / 2.47 |
| Cabins: | 4+1 | Berths: | 8+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 35103 | L/D: | 16.60 / 2.54 |
| Cabins: | 4+1 | Berths: | 8+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2022 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 35101 | L/D: | 16.60 / 2.54 |
| Cabins: | 4+1 | Berths: | 8+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Sail | Standard |
| Yacht-ID | 35102 | L/D: | 16.60 / 2.54 |
| Cabins: | 4 | Berths: | 8+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2021 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 28785 | L/D: | 13.24 / 2.10 |