Not available as Bareboat - Skipper of charter company is obligatory
|
| Friendliness / Service | 4.80 |
| Technical Condition | 5.00 |
| Cleanliness | 5.00 |
| Check-in | 4.40 |
| Check-out | 4.60 |
| Overall | 4.80 |
| Security Deposit | €0.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| 10-day-charter | on request | |
|---|---|---|
| Deposit reduction | on request | |
| Short term charter | on request | |
| Mooring in home marina during the whole charter (Marina D'Arechi) | €90.00 | per week |
| Mooring in home marina during the whole charter (Marina Cala dei Medici) | €120.00 | per week |
| Provisioning | on request | |
| Skipper (Must have an own cabin) | €1,650.00 | per week plus lodging |
| Beach towel | €10.00 | per piece |
| Transit Pack (Parking for one car inside the marina; berth, water electricity) | €120.00 | per week |
| WiFi internet on board | on request |
| Year of Build | 2021 |
|---|---|
| Length | 15.72 m |
| Width | 4.28 m |
| Draught | 1.10 m |
| Engine | 960 PS |
| Weight | 13.00 t |
| Fuel Capacity | 500 l + 500 l |
| Water Capacity | 530 l |
| Steering Type | Wheel steering |
| Outside | Anchor with chain, Bathing platform, Refrigerator in cockpit, Cockpit table, Electr. anchor windlass, Gangway |
|---|---|
| Inside | Oven, Freshwater pump, Gas oven, Airconditioning (independent from shore power), Refrigerator, Battery charger, Microwave oven, Pantry equipment, Radio, TV, Warm water, WC (electr.), Wine fridge |
| Navigation | GPS, Compass, Rudder position indicator |
| Safety | Automatic life jackets, Autopilot, Bowthruster, Electr. bilge pump, Fog horn, Safety equipment, VHF Radio |
| Cabins: | 2 | Berths: | 5 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2021 | Engine | 270 PS + 270 PS |
| Yacht-ID | 35312 | L/D: | 11.62 / 0.75 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Engine | 150 PS + 150 PS |
| Yacht-ID | 37556 | L/D: | 8.90 / 0.63 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 5 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Engine | 270 PS + 270 PS |
| Yacht-ID | 35310 | L/D: | 11.62 / 0.75 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2021 | Engine | 420 PS |
| Yacht-ID | 29866 | L/D: | 14.74 / 1.15 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2022 | Engine | 300 PS + 300 PS |
| Yacht-ID | 35311 | L/D: | 10.50 / 0.69 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2020 | Engine | 1000 PS + 1000 PS |
| Yacht-ID | 32458 | L/D: | 20.11 / k.A |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 1999 | Engine | 800 PS + 800 PS |
| Yacht-ID | 32513 | L/D: | 23.16 / 1.24 |