|
| Friendliness / Service | Too few |
| Technical Condition | Too few |
| Cleanliness | Too few |
| Check-in | Too few |
| Check-out | Too few |
| Overall | Too few |
Unfortunately, there are too few reviews for this charter company. Ask our team, there may be individual reports available.
| Security Deposit | €0.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Outboard engine | €500.00 | once |
|---|---|---|
| Jet ski | €720.00 | per week |
| Snorkeling set | on request | |
| Full board/half board | on request |
| Year of Build | 1999 |
|---|---|
| Length | 23.16 m |
| Width | 5.64 m |
| Draught | 1.24 m |
| Engine | 800 PS + 800 PS |
| Weight | k.A |
| Fuel Capacity | 7500 l |
| Water Capacity | 2270 l |
| Steering Type | Wheel steering |
| Inside | Ice cube machine, Generator, Airconditioning (independent from shore power), Pantry equipment, TV, Toilet |
|---|---|
| Safety | Bowthruster, Safety equipment |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2000 | Engine | 610 PS + 610 PS |
| Yacht-ID | 30694 | L/D: | 16.00 / 1.00 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2005 | Engine | 370 PS + 370 PS |
| Yacht-ID | 29523 | L/D: | 11.90 / 0.95 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2020 | Engine | 1000 PS + 1000 PS |
| Yacht-ID | 32458 | L/D: | 20.11 / k.A |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2021 | Engine | 420 PS |
| Yacht-ID | 29866 | L/D: | 14.74 / 1.15 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2022 | Engine | 300 PS + 300 PS |
| Yacht-ID | 35311 | L/D: | 10.50 / 0.69 |
| Cabins: | 1 | Berths: | 2+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2001 | Engine | 99 PS + 99 PS |
| Yacht-ID | 27980 | L/D: | 7.90 / 1.04 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2025 | Engine | 480 PS + 480 PS |
| Yacht-ID | 36447 | L/D: | 15.18 / 1.17 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2025 | Engine | 650 PS + 650 PS |
| Yacht-ID | 36638 | L/D: | 15.18 / 1.20 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2010 | Engine | 260 PS + 260 PS |
| Yacht-ID | 30693 | L/D: | 10.53 / 0.90 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 5 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Engine | 270 PS + 270 PS |
| Yacht-ID | 35310 | L/D: | 11.62 / 0.75 |