|
| Friendliness / Service | 5.00 |
| Technical Condition | 4.18 |
| Cleanliness | 4.36 |
| Check-in | 4.36 |
| Check-out | 4.55 |
| Overall | 4.73 |
| Security Deposit | €4,000.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Bed linen | €20.00 | per set |
|---|---|---|
| Towels (one small and one large one) | €10.00 | per set |
| Nespresso coffee maker | €25.00 | per week |
| Stand-up paddle board | €120.00 | per piece and week |
| WiFi internet on board (to 50 mbps) | €119.00 | per week |
| Year of Build | 2023 |
|---|---|
| Length | 11.75 m |
| Width | 3.60 m |
| Draught | 1.20 m |
| Engine | 350 PS + 350 PS |
| Weight | 6.70 t |
| Fuel Capacity | 700 l |
| Water Capacity | 300 l |
| Steering Type | Wheel steering |
| Outside | Bimini top, Refrigerator in cockpit, Cockpit cushions, Cockpit table, Electr. anchor windlass, Fender, Mooring lines, Stern shower, Teak in cockpit, Wet bar |
|---|---|
| Inside | 220V sockets, Generator, Stove, Battery charger, Pantry equipment, Warm water |
| Navigation | Echo sounder, Binoculars, GPS with chart plotter in cockpit, Compass, Log |
| Safety | AIS receiver, Automatic life jackets, First aid kit, Tools, Bowthruster, Epirb, Fire extinguisher, Life raft, Safety belt |
| Cabins: | 2+1 | Berths: | 4+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2021 | Engine | 435 PS + 435 PS |
| Yacht-ID | 36136 | L/D: | 14.29 / 1.05 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2025 | Engine | 480 PS + 480 PS |
| Yacht-ID | 36447 | L/D: | 15.18 / 1.17 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2025 | Engine | 650 PS + 650 PS |
| Yacht-ID | 36638 | L/D: | 15.18 / 1.20 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2005 | Engine | 370 PS + 370 PS |
| Yacht-ID | 29523 | L/D: | 11.90 / 0.95 |
| Cabins: | 1 | Berths: | 2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Engine | 150 PS + 150 PS |
| Yacht-ID | 37271 | L/D: | 9.20 / 0.70 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2020 | Engine | 1000 PS + 1000 PS |
| Yacht-ID | 32458 | L/D: | 20.11 / k.A |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 1999 | Engine | 800 PS + 800 PS |
| Yacht-ID | 32513 | L/D: | 23.16 / 1.24 |