|
| Friendliness / Service | Too few |
| Technical Condition | Too few |
| Cleanliness | Too few |
| Check-in | Too few |
| Check-out | Too few |
| Overall | Too few |
Unfortunately, there are too few reviews for this charter company. Ask our team, there may be individual reports available.
| Security Deposit | €12,775.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Evening start | on request | |
|---|---|---|
| Kayak (2 persons) | €30.00 | per day |
| Deposit reduction | on request | |
| Skipper | €280.00 | per day plus lodging |
| Stand-up paddle board | €30.00 | per piece and day |
| WiFi internet on board (50 GB incl.) | €31.00 | per day |
| Year of Build | 2020 |
|---|---|
| Length | 16.19 m |
| Width | 7.66 m |
| Draught | 0.96 m |
| Engine | 350 PS + 350 PS |
| Sail Area | k.A |
| Weight | 19.90 t |
| Fuel Capacity | 2200 l |
| Water Capacity | 700 l |
| Steering Type | Wheel steering |
| Outside | 12V - connection, Bathing ladder, Bimini top, Cockpit shower hot/cold, Cockpit speakers, Cockpit table, Electr. anchor windlass, Electric barbecue, Fender, Mooring lines, Hardtop, Solar panels, Teak deck, Wet bar |
|---|---|
| Inside | DVD player, Black water tank, Gas oven, Generator, Dishwasher, Inverter 12V/220V, Airconditioning (independent from shore power), Refrigerator, Battery charger, Shore power cable, LED interior lights, Microwave oven, Pantry equipment, Sink, TV, fans in cabins, Warm water, Watermaker, WC (electr.), Inverter |
| Navigation | Binoculars, GPS Chart Plotter, Compass |
| Safety | Autopilot, Bowthruster, Electr. bilge pump, Solid life vests, Fire extinguisher, Manual bilge pump, Fog horn, Emergency tiller, Distress signals, Rescue collar, Rear view camera, Safety belt, VHF Radio, Second anchor |
| Cabins: | 4+1 | Berths: | 8+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2020 | Engine | 350 PS + 350 PS |
| Yacht-ID | 36393 | L/D: | 16.19 / 0.96 |
| Cabins: | 4+1 | Berths: | 8+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2020 | Engine | 350 PS + 350 PS |
| Yacht-ID | 36388 | L/D: | 16.19 / 0.96 |
| Cabins: | 4+1 | Berths: | 8+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2020 | Engine | 350 PS + 350 PS |
| Yacht-ID | 36389 | L/D: | 16.19 / 0.96 |
| Cabins: | 4+1 | Berths: | 8+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2020 | Engine | 350 PS + 350 PS |
| Yacht-ID | 36392 | L/D: | 16.19 / 0.96 |
| Cabins: | 4+1 | Berths: | 8+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2020 | Engine | 350 PS + 350 PS |
| Yacht-ID | 36390 | L/D: | 16.19 / 0.96 |
| Cabins: | 4+1 | Berths: | 8+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2021 | Engine | 350 PS + 350 PS |
| Yacht-ID | 36386 | L/D: | 16.19 / 0.96 |
| Cabins: | 4+1 | Berths: | 8+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2021 | Engine | 350 PS + 350 PS |
| Yacht-ID | 35553 | L/D: | 16.19 / 0.96 |
| Cabins: | 4+1 | Berths: | 8+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2021 | Engine | 350 PS + 350 PS |
| Yacht-ID | 36385 | L/D: | 16.19 / 0.96 |
| Cabins: | 4+1 | Berths: | 8+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2021 | Engine | 350 PS + 350 PS |
| Yacht-ID | 35555 | L/D: | 16.19 / 0.96 |
| Cabins: | 4+1 | Berths: | 8+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2021 | Engine | 350 PS + 350 PS |
| Yacht-ID | 36383 | L/D: | 16.19 / 0.96 |