|
| Friendliness / Service | 5.00 |
| Technical Condition | 4.00 |
| Cleanliness | 4.20 |
| Check-in | 3.80 |
| Check-out | 5.00 |
| Overall | 4.20 |
| Security Deposit | €2,000.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Automatic life vests (extra charge in case of activation: 30€) | €15.00 | per piece |
|---|---|---|
| Outboard engine (_) | €100.00 | per week |
| Bed linen (additional - for one cabin) | €15.00 | per set |
| Early Check-In (Until 1 p.m.) | €120.00 | once |
| Towels (one large and one small one) | €8.00 | per set |
| Surcharge for pets | €150.00 | once |
| Late Check-Out (Saturday until 9 a.m.) | €100.00 | once |
| Surcharge for regattas | on request | |
| Safety net (Self assembly) | €60.00 | once |
| Snorkeling set | €15.00 | per set and week |
| Stand-up paddle board | €100.00 | per piece and week |
| additional cleaning | €150.00 | once |
| Crew list change | €15.00 | once |
| Year of Build | 2019 |
|---|---|
| Length | 8.90 m |
| Width | 2.84 m |
| Draught | 0.80 m |
| Engine | 175 PS + 175 PS |
| Weight | 3.06 t |
| Fuel Capacity | 200 l + 200 l |
| Water Capacity | 160 l |
| Steering Type | Wheel steering |
| Outside | Bimini top, Cockpit shower, Electr. anchor windlass |
|---|---|
| Inside | Inverter 12V/220V, Refrigerator, Battery charger, Radio with USB, Warm water |
| Navigation | Echo sounder, GPS Chart Plotter, Log |
| Safety | Bowthruster, Solid life vests, Safety equipment, VHF Radio |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2020 | Engine | 350 PS |
| Yacht-ID | 21747 | L/D: | 8.90 / 0.63 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2021 | Engine | 175 PS + 175 PS |
| Yacht-ID | 25274 | L/D: | 8.90 / 1.00 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2021 | Engine | 175 PS + 175 PS |
| Yacht-ID | 36772 | L/D: | 8.90 / 0.63 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Engine | 150 PS + 150 PS |
| Yacht-ID | 31255 | L/D: | 8.90 / 0.63 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2022 | Engine | 175 PS + 175 PS |
| Yacht-ID | 38879 | L/D: | 8.90 / 1.00 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2021 | Engine | 350 PS + 350 PS |
| Yacht-ID | 33437 | L/D: | 9.95 / 1.20 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2020 | Engine | 200 PS + 200 PS |
| Yacht-ID | 29308 | L/D: | 9.18 / 0.90 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2024 | Engine | 250 PS + 250 PS |
| Yacht-ID | 33922 | L/D: | 8.90 / 0.90 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Engine | 425 PS |
| Yacht-ID | 38768 | L/D: | 11.29 / 1.17 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2024 | Engine | 200 PS + 200 PS |
| Yacht-ID | 34395 | L/D: | 8.90 / 1.00 |