|
| Friendliness / Service | 4.75 |
| Technical Condition | 4.75 |
| Cleanliness | 4.75 |
| Check-in | 4.75 |
| Check-out | 4.75 |
| Overall | 4.75 |
| Security Deposit | €3,000.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Outboard engine | €100.00 | once |
|---|---|---|
| Dinghy | €80.00 | once |
| Early Check-In (from 1 p.m.) | €150.00 | once |
| Towels | €7.00 | per set |
| Surcharge for pets (on request) | €250.00 | once |
| Cooler box (50 L) | €50.00 | once |
| Late Check-Out (until 11 a.m.) | €100.00 | once |
| Luxury pack (Wine, fruit, snacks, outboard engine, WiFi, one towel p.p.) | €300.00 | once |
| Skipper | €200.00 | per day plus lodging |
| Skipper training (2 hours) | €200.00 | once |
| Stand-up paddle board | €100.00 | per piece |
| Refuelling service (fuel not included) | €50.00 | once |
| VIP Pack (Early check-in, wine, snacks, WiFi) | €300.00 | once |
| Welcome Pack (Wine, snacks, WiFi) | €120.00 | once |
| WiFi internet on board | €50.00 | once |
| Year of Build | 2021 |
|---|---|
| Length | 9.95 m |
| Width | 3.25 m |
| Draught | 1.20 m |
| Engine | 350 PS + 350 PS |
| Weight | k.A |
| Fuel Capacity | 400 l + 400 l |
| Water Capacity | 260 l |
| Steering Type | Wheel steering |
| Outside | Bathing platform, Cockpit shower, Cockpit table, Electr. anchor windlass, Solar panels |
|---|---|
| Inside | Gas stove with oven, Battery charger, Shore power cable, Pantry equipment, Radio, Warm water |
| Navigation | GPS Chart Plotter, Tridata (Log, Echosounder, Windm.) |
| Safety | Autopilot, First aid kit, Bowthruster, Electr. bilge pump, Solid life vests, Fire axe, Fire extinguisher, Distress signals, VHF Radio, VHF Radio with DSC |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2020 | Engine | 350 PS |
| Yacht-ID | 21747 | L/D: | 8.90 / 0.63 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2022 | Engine | 200 PS + 200 PS |
| Yacht-ID | 30322 | L/D: | 9.18 / 0.90 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Engine | 175 PS + 175 PS |
| Yacht-ID | 32075 | L/D: | 8.90 / 0.80 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2022 | Engine | 330 PS + 330 PS |
| Yacht-ID | 36032 | L/D: | 13.82 / 0.96 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Engine | 425 PS |
| Yacht-ID | 38768 | L/D: | 11.29 / 1.17 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 5 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2022 | Engine | 250 PS + 250 PS |
| Yacht-ID | 38769 | L/D: | 11.10 / 1.00 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2020 | Engine | 200 PS + 200 PS |
| Yacht-ID | 29308 | L/D: | 9.18 / 0.90 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2022 | Engine | 425 PS |
| Yacht-ID | 39052 | L/D: | 11.29 / 1.17 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2024 | Engine | 270 PS + 270 PS |
| Yacht-ID | 38772 | L/D: | 11.01 / 1.03 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2021 | Engine | 175 PS + 175 PS |
| Yacht-ID | 36772 | L/D: | 8.90 / 0.63 |