|
| Friendliness / Service | Too few |
| Technical Condition | Too few |
| Cleanliness | Too few |
| Check-in | Too few |
| Check-out | Too few |
| Overall | Too few |
Unfortunately, there are too few reviews for this charter company. Ask our team, there may be individual reports available.
| Security Deposit | €2,000.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Outboard engine | on request | |
|---|---|---|
| Life jacket for children (_) | on request |
| Year of Build | 2025 |
|---|---|
| Length | 11.99 m |
| Width | 4.00 m |
| Draught | 1.00 m |
| Engine | 300 PS + 300 PS |
| Weight | 8.20 t |
| Fuel Capacity | 800 l |
| Water Capacity | 300 l |
| Steering Type | Wheel steering |
| Outside | Bathing ladder, Bathing platform, Cockpit shower, Refrigerator in cockpit, Cockpit cushions, Cockpit table, Lowerable cockpit table, Deck lights, Electr. anchor windlass, Hardtop, Sun deck, Tender garage, LED submarine lights, Wet bar in the cockpit |
|---|---|
| Inside | 220V sockets, Black water tank, Gas oven, Generator, Grey Water Tank, Airconditioning (independent from shore power), Refrigerator, Battery charger, Pantry equipment, Radio, Convertible salon table, Sink, Warm water, WC (electr.) |
| Navigation | GPS with chart plotter in cockpit, Compass, Trim tabs (hydr.) |
| Safety | Bowthruster, Solid life vests, Joystick maneuver control, Navigational lights, Safety equipment, VHF Radio |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2022 | Engine | 300 PS + 300 PS |
| Yacht-ID | 28315 | L/D: | 10.50 / 0.70 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2024 | Engine | 300 PS + 300 PS |
| Yacht-ID | 35787 | L/D: | 10.50 / 0.69 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2021 | Engine | 260 PS + 260 PS |
| Yacht-ID | 35108 | L/D: | 11.99 / 1.20 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Engine | 300 PS + 300 PS |
| Yacht-ID | 37352 | L/D: | 10.50 / 1.20 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2024 | Engine | 370 PS + 370 PS |
| Yacht-ID | 39083 | L/D: | 13.48 / 0.92 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2024 | Engine | 300 PS + 300 PS |
| Yacht-ID | 34154 | L/D: | 10.50 / 0.69 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Engine | 300 PS + 300 PS |
| Yacht-ID | 33435 | L/D: | 12.41 / 1.20 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2017 | Engine | 260 PS + 260 PS |
| Yacht-ID | 35081 | L/D: | 11.99 / 1.00 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2018 | Engine | 260 PS + 260 PS |
| Yacht-ID | 35080 | L/D: | 11.99 / 1.00 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2026 | Engine | 300 PS + 300 PS |
| Yacht-ID | 30609 | L/D: | 10.50 / 1.20 |