|
| Friendliness / Service | 2.50 |
| Technical Condition | 2.50 |
| Cleanliness | 3.50 |
| Check-in | 2.75 |
| Check-out | 2.75 |
| Overall | 2.25 |
| Year of Build | 2026 |
|---|---|
| Length | 10.70 m |
| Width | 3.45 m |
| Draught | 1.90 m |
| Engine | 30 PS |
| Sail Area | k.A |
| Weight | k.A |
| Fuel Capacity | 120 l |
| Water Capacity | 130 l |
| Steering Type | 2 x Wheel steering |
| Outside | 220V shore connection, Bimini top, Cockpit shower, Cockpit cushions, Cockpit table, Electr. anchor windlass, Fender, Mooring lines, Sprayhood, Teak in cockpit, LED submarine lights |
|---|---|
| Inside | Heating, Inverter 12V/220V, Dock A/C 220V (cool&heat), Refrigerator, Pantry equipment, Radio, Warm water |
| Navigation | GPS with chart plotter in cockpit, Nautical charts, Tridata (Log, Echosounder, Windm.), Anemometer |
| Safety | Autopilot, First aid kit, Bowthruster, Solid life vests, Fire extinguisher, Safety equipment, VHF Radio, Second anchor |
| Sails | Furling main sail |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2024 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 31866 | L/D: | 10.70 / 1.90 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2024 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 35490 | L/D: | 10.70 / 1.90 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 31864 | L/D: | 10.70 / 1.90 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 31865 | L/D: | 10.70 / 1.90 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 31867 | L/D: | 10.70 / 1.90 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2026 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 38857 | L/D: | 10.70 / 1.90 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2026 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 38856 | L/D: | 10.70 / 1.90 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 37874 | L/D: | 10.70 / 1.90 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2025 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 38859 | L/D: | 13.00 / 2.20 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2025 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 38860 | L/D: | 11.22 / 2.00 |