Not available as Bareboat - Skipper of charter company is obligatory
|
| Friendliness / Service | 4.86 |
| Technical Condition | 4.29 |
| Cleanliness | 5.00 |
| Check-in | 4.43 |
| Check-out | 4.86 |
| Overall | 4.71 |
| Security Deposit | €3,500.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| 10-day-charter | on request | |
|---|---|---|
| Fishing gear (Professional) | €240.00 | per week |
| Fishing gear (basic) | €150.00 | per week |
| Automatic life vests | on request | |
| Bed linen (additional) | €5.00 | per person |
| Bluetooth JBL Xtreme (Limited availability) | €50.00 | per week |
| E-Foil (Fliteboard AIR 3.0) | €1,800.00 | per week |
| Fun pack (Highfield 640 + 150HP Honda, Wakeboard, waterskis, banana, donut) | €2,300.00 | per week |
| Towels (additional) | €8.00 | per set |
| Hostess/Steward (Must have an own cabin) | €1,610.00 | per day plus lodging |
| Jet ski (180 hp) | €1,900.00 | per week |
| Jet ski (_) | €950.00 | per week |
| Kayak (2 persons) | €120.00 | per week |
| Kneeboard | €110.00 | per week |
| Cook | €1,820.00 | per day plus lodging |
| One-way-charter | on request | |
| Provisioning | on request | |
| Snorkeling set | €15.00 | per set and week |
| Seabob (F5) | €800.00 | per week |
| Seabob (F5 S) | €1,000.00 | per week |
| Sportset (weights, push-up grips, yoga mat) | €170.00 | per week |
| Stand-up paddle board | €100.00 | per piece and week |
| Beach towels | on request | per piece |
| Entertainment set (_) | €110.00 | per week |
| Water sports equipment | on request |
| Year of Build | 2019 |
|---|---|
| Length | 16.90 m |
| Width | 4.90 m |
| Draught | 1.50 m |
| Engine | 800 PS + 800 PS |
| Weight | 29.00 t |
| Fuel Capacity | 2560 l |
| Water Capacity | 590 l |
| Steering Type | Wheel steering |
| Outside | Bathing ladder, Bathing platform, Anchor windlass electrical with chain counter, BBQ, Refrigerator on flybridge, Teak on Flybridge, Teak in cockpit, LED submarine lights |
|---|---|
| Inside | 220V sockets, Bluetooth player, Generator, Aircondition (Salon), heating and air conditioning in each cabin, Battery charger, Radio, TV, Watermaker |
| Navigation | GPS with chart plotter on flybridge, Chart plotter in salon, Radar, Tridata (Log, Echosounder, Windm.) |
| Safety | AIS receiver, Autopilot, Bowthruster, Solid life vests, Stern thruster, VHF Radio |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Engine | 710 PS + 710 PS |
| Yacht-ID | 32851 | L/D: | 16.90 / 1.50 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2020 | Engine | 710 PS + 710 PS |
| Yacht-ID | 30838 | L/D: | 16.90 / 1.50 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2021 | Engine | 710 PS + 710 PS |
| Yacht-ID | 32852 | L/D: | 16.90 / 1.50 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2020 | Engine | 480 PS + 480 PS |
| Yacht-ID | 24634 | L/D: | 15.20 / 1.30 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2021 | Engine | 110 PS + 110 PS |
| Yacht-ID | 23642 | L/D: | 12.26 / 0.70 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Engine | 435 PS + 435 PS |
| Yacht-ID | 29164 | L/D: | 15.10 / 1.27 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2020 | Engine | 480 PS + 480 PS |
| Yacht-ID | 36939 | L/D: | 16.11 / 1.05 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2020 | Engine | 150 PS |
| Yacht-ID | 21186 | L/D: | 11.40 / 0.65 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Engine | 800 PS + 800 PS |
| Yacht-ID | 34075 | L/D: | 17.68 / 1.41 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2017 | Engine | 300 PS |
| Yacht-ID | 18935 | L/D: | 12.29 / 1.16 |