Not available as Bareboat - Skipper of charter company is obligatory
|
| Friendliness / Service | Too few |
| Technical Condition | Too few |
| Cleanliness | Too few |
| Check-in | Too few |
| Check-out | Too few |
| Overall | Too few |
Unfortunately, there are too few reviews for this charter company. Ask our team, there may be individual reports available.
| Security Deposit | €0.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| One-way-charter | on request |
|---|
| Year of Build | 2019 |
|---|---|
| Length | 48.00 m |
| Width | 8.60 m |
| Draught | 3.00 m |
| Engine | 485 PS + 485 PS |
| Weight | k.A |
| Fuel Capacity | 12000 l |
| Water Capacity | 60000 l |
| Steering Type | Wheel steering |
| Outside | Cockpit shower, Deck cushions, Snorkeling gear, Sun deck |
|---|---|
| Inside | 220V sockets, Ice cube machine, Hair dryer, Jacuzzi, Coffee machine, Air Condition, LCD TV, Safe for valuables, USB Socket |
| Safety | Safety equipment |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Engine | 800 PS + 800 PS |
| Yacht-ID | 31605 | L/D: | 16.90 / 1.50 |
| Cabins: | 4+1 | Berths: | 8+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2018 | Engine | 1350 PS + 1350 PS |
| Yacht-ID | 31979 | L/D: | 23.77 / 1.75 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Engine | 670 PS + 670 PS |
| Yacht-ID | 31604 | L/D: | 16.20 / 1.00 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Engine | 370 PS + 370 PS |
| Yacht-ID | 31859 | L/D: | 14.29 / 0.92 |
| Cabins: | 10+6 | Berths: | 20+12 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2021 | Engine | 500 PS + 500 PS |
| Yacht-ID | 32170 | L/D: | 52.00 / 3.00 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Engine | 710 PS + 710 PS |
| Yacht-ID | 32851 | L/D: | 16.90 / 1.50 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2017 | Engine | 370 PS + 370 PS |
| Yacht-ID | 32683 | L/D: | 13.60 / 1.22 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2021 | Engine | 710 PS + 710 PS |
| Yacht-ID | 32852 | L/D: | 16.90 / 1.50 |
| Cabins: | 4+1 | Berths: | 8 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2021 | Engine | 1050 PS + 800 PS |
| Yacht-ID | 32850 | L/D: | 21.68 / 1.69 |
| Cabins: | 4+1 | Berths: | 8+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2022 | Engine | 1650 PS + 1650 PS |
| Yacht-ID | 33273 | L/D: | 22.80 / 1.72 |