Not available as Bareboat - Skipper of charter company is obligatory
|
| Friendliness / Service | Too few |
| Technical Condition | Too few |
| Cleanliness | Too few |
| Check-in | Too few |
| Check-out | Too few |
| Overall | Too few |
Unfortunately, there are too few reviews for this charter company. Ask our team, there may be individual reports available.
| Security Deposit | €0.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Year of Build | 2009 |
|---|---|
| Length | 26.30 m |
| Width | 6.47 m |
| Draught | 1.70 m |
| Engine | 1825 PS + 1825 PS |
| Weight | 67.00 t |
| Fuel Capacity | 7500 l |
| Water Capacity | 1500 l |
| Steering Type | Wheel steering |
| Cabins: | 4+1 | Berths: | 8+2+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2011 | Engine | 1360 PS + 1360 PS |
| Yacht-ID | 27804 | L/D: | 22.64 / 1.51 |
| Cabins: | 4+2 | Berths: | 8+3 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2008 | Engine | 1700 PS + 1700 PS |
| Yacht-ID | 26478 | L/D: | 22.50 / 1.90 |
| Cabins: | 4+1 | Berths: | 8+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2018 | Engine | 1400 PS + 1400 PS |
| Yacht-ID | 28281 | L/D: | 20.32 / 1.47 |
| Cabins: | 4+1 | Berths: | 8+3 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2003 | Engine | 1500 PS + 1500 PS |
| Yacht-ID | 17495 | L/D: | 26.00 / 1.96 |
| Cabins: | 4 | Berths: | 8 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2021 | Engine | 150 PS + 150 PS |
| Yacht-ID | 28000 | L/D: | 13.50 / 0.70 |
| Cabins: | 4+1 | Berths: | 8+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2022 | Engine | 1000 PS + 1000 PS |
| Yacht-ID | 27800 | L/D: | 19.96 / 0.99 |
| Cabins: | 4+1 | Berths: | 8+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2018 | Engine | 1350 PS + 1350 PS |
| Yacht-ID | 31979 | L/D: | 23.77 / 1.75 |
| Cabins: | 4+1 | Berths: | 8+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2014 | Engine | 1360 PS + 1360 PS |
| Yacht-ID | 30595 | L/D: | 24.37 / 1.61 |
| Cabins: | 4+2 | Berths: | 8+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2008 | Engine | 1700 PS + 1700 PS |
| Yacht-ID | 35441 | L/D: | 24.00 / 1.82 |
| Cabins: | 4+1 | Berths: | 8+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2022 | Engine | 900 PS + 900 PS |
| Yacht-ID | 30669 | L/D: | 21.10 / 1.30 |