|
| Friendliness / Service | Too few |
| Technical Condition | Too few |
| Cleanliness | Too few |
| Check-in | Too few |
| Check-out | Too few |
| Overall | Too few |
Unfortunately, there are too few reviews for this charter company. Ask our team, there may be individual reports available.
| Security Deposit | €0.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Year of Build | 2008 |
|---|---|
| Length | 22.50 m |
| Width | 5.80 m |
| Draught | 1.90 m |
| Engine | 1700 PS + 1700 PS |
| Weight | k.A |
| Fuel Capacity | 7000 l |
| Water Capacity | 1000 l |
| Steering Type | Wheel steering |
| Outside | Fishing gear, Bathing ladder, Bathing platform, Cockpit shower, Cockpit table, Deck cushions, BBQ, Jetski, Snorkeling gear, Teak deck |
|---|---|
| Inside | Ice cube machine, Generator, Hi-Fi system, Airconditioning (independent from shore power), LCD TV and DVD player, Microwave oven, Radio with CD player, TV, TV and DVD player, Watermaker, Wine fridge |
| Navigation | GPS with chart plotter in cockpit, GPS with chart plotter in salon |
| Safety | Automatic life jackets, Safety equipment |
| Cabins: | 4+1 | Berths: | 8+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2009 | Engine | 1825 PS + 1825 PS |
| Yacht-ID | 32826 | L/D: | 26.30 / 1.70 |
| Cabins: | 4+1 | Berths: | 8+2+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2011 | Engine | 1360 PS + 1360 PS |
| Yacht-ID | 27804 | L/D: | 22.64 / 1.51 |
| Cabins: | 4+1 | Berths: | 8+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2018 | Engine | 1350 PS + 1350 PS |
| Yacht-ID | 31979 | L/D: | 23.77 / 1.75 |
| Cabins: | 4+1 | Berths: | 8+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2014 | Engine | 1360 PS + 1360 PS |
| Yacht-ID | 30595 | L/D: | 24.37 / 1.61 |
| Cabins: | 4+1 | Berths: | 8+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2018 | Engine | 1400 PS + 1400 PS |
| Yacht-ID | 28281 | L/D: | 20.32 / 1.47 |
| Cabins: | 4+1 | Berths: | 8+3 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2021 | Engine | 1000 PS + 1000 PS |
| Yacht-ID | 35475 | L/D: | 23.64 / 1.20 |
| Cabins: | 4+1 | Berths: | 8+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2022 | Engine | 1650 PS + 1650 PS |
| Yacht-ID | 33273 | L/D: | 22.80 / 1.72 |
| Cabins: | 4+1 | Berths: | 8+3 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2021 | Engine | 1200 PS + 1200 PS |
| Yacht-ID | 30835 | L/D: | 23.64 / 1.20 |
| Cabins: | 4+1 | Berths: | 8+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2008 | Engine | 900 PS + 900 PS |
| Yacht-ID | 38502 | L/D: | 19.96 / 1.40 |