Not available as Bareboat - Skipper of charter company is obligatory
|
|
| Friendliness / Service | 4.91 |
| Technical Condition | 4.18 |
| Cleanliness | 4.64 |
| Check-in | 4.73 |
| Check-out | 5.00 |
| Overall | 4.73 |
| Security Deposit | €0.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| One-way-charter | on request | |
|---|---|---|
| Safety net (Preassembled) | €150.00 | once |
| Stand-up paddle board | on request | per piece and week |
| Year of Build | 2024 |
|---|---|
| Length | 26.78 m |
| Width | 6.59 m |
| Draught | 1.93 m |
| Engine | 1900 PS |
| Weight | 93.00 t |
| Fuel Capacity | 9500 l |
| Water Capacity | 2000 l |
| Steering Type | Wheel steering |
| Inside | Pantry equipment |
|---|---|
| Navigation | GPS |
| Safety | Life jackets, Safety equipment, VHF Radio |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2024 | Engine | 725 PS + 725 PS |
| Yacht-ID | 36186 | L/D: | 16.78 / 1.41 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2024 | Engine | 320 PS + 320 PS |
| Yacht-ID | 35406 | L/D: | 14.79 / 1.08 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2022 | Engine | 200 PS + 200 PS |
| Yacht-ID | 35022 | L/D: | 8.90 / 0.63 |
| Cabins: | 4+1 | Berths: | 8+3 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2021 | Engine | 1000 PS + 1000 PS |
| Yacht-ID | 35475 | L/D: | 23.64 / 1.20 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2021 | Engine | 550 PS + 550 PS |
| Yacht-ID | 35928 | L/D: | 15.33 / 1.23 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2024 | Engine | 350 PS |
| Yacht-ID | 35897 | L/D: | 8.80 / 1.10 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Engine | 80 PS |
| Yacht-ID | 36598 | L/D: | 10.30 / 1.00 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 5 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Engine | 260 PS + 260 PS |
| Yacht-ID | 36206 | L/D: | 11.62 / 0.75 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2024 | Engine | 380 PS + 380 PS |
| Yacht-ID | 34590 | L/D: | 14.74 / 1.15 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2024 | Engine | 320 PS + 320 PS |
| Yacht-ID | 36012 | L/D: | 14.79 / 1.08 |