|
| Friendliness / Service | Too few |
| Technical Condition | Too few |
| Cleanliness | Too few |
| Check-in | Too few |
| Check-out | Too few |
| Overall | Too few |
Unfortunately, there are too few reviews for this charter company. Ask our team, there may be individual reports available.
| Security Deposit | |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Year of Build | 2012 |
|---|---|
| Length | 10.94 m |
| Width | 3.59 m |
| Draught | 1.94 m |
| Engine | 29 PS |
| Sail Area | 63.70 qm |
| Weight | 5.70 t |
| Fuel Capacity | 130 l |
| Water Capacity | 355 l |
| Steering Type | Wheel steering |
| Outside | Bimini top, Cockpit shower, Cockpit speakers, Cockpit cushions, Cockpit table, Electr. anchor windlass, Sprayhood |
|---|---|
| Inside | Oven, Gas oven, Inverter 12V/220V, Refrigerator, Battery charger, Pantry equipment, Radio with CD player, Warm water |
| Navigation | GPS with chart plotter in cockpit, Harbour books, Nautical charts, Tridata (Log, Echosounder, Windm.) |
| Safety | Autopilot, Electr. bilge pump, Solid life vests, Manual bilge pump, Lifebelts, Radar reflector, Life raft, VHF Radio |
| Sails | Battened main sail, Furling genoa |