Not available as Bareboat - Skipper of charter company is obligatory
|
| Friendliness / Service | Too few |
| Technical Condition | Too few |
| Cleanliness | Too few |
| Check-in | Too few |
| Check-out | Too few |
| Overall | Too few |
Unfortunately, there are too few reviews for this charter company. Ask our team, there may be individual reports available.
| Security Deposit | €2,500.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Outboard engine | €25.00 | per day |
|---|---|---|
| Early Check-In (_) | €100.00 | once |
| Surcharge for pets | €50.00 | per piece |
| Life jacket for children | on request free | |
| Safety net | €100.00 | once |
| Stand-up paddle board | €100.00 | per piece and week |
| Year of Build | 2008 |
|---|---|
| Length | 13.60 m |
| Width | 3.92 m |
| Draught | 0.90 m |
| Engine | 380 PS + 380 PS |
| Weight | k.A |
| Fuel Capacity | 1500 l |
| Water Capacity | 500 l |
| Steering Type | Wheel steering |
| Outside | 220V shore connection, Fishing gear, Bathing platform, Bimini top, Cockpit shower, Cockpit speakers, Cockpit table, Electr. anchor windlass, BBQ, Snorkeling gear, Sun deck, Teak deck |
|---|---|
| Inside | Gas stove with oven, Freezer, Generator, Inverter 12V/220V, Airconditioning (independent from shore power), Refrigerator, Microwave oven, TV, USB Socket, Warm water, Watermaker, WC (electr.) |
| Navigation | Echo sounder, GPS with chart plotter in cockpit, Nautical charts |
| Safety | Autopilot, Solid life vests, VHF Radio |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2013 | Engine | 370 PS + 400 PS |
| Yacht-ID | 32804 | L/D: | 13.83 / 1.95 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2022 | Engine | 380 PS + 380 PS |
| Yacht-ID | 30721 | L/D: | 14.29 / 1.05 |
| Cabins: | 0 | Berths: | |
|---|---|---|---|
| Year: | 2020 | Engine | 100 PS |
| Yacht-ID | 28630 | L/D: | 5.48 / 0.30 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Engine | 300 PS + 300 PS |
| Yacht-ID | 32729 | L/D: | 11.28 / 1.15 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2022 | Engine | 380 PS + 380 PS |
| Yacht-ID | 30719 | L/D: | 13.06 / 1.10 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2021 | Engine | 200 PS + 200 PS |
| Yacht-ID | 28627 | L/D: | 8.90 / 0.63 |
| Cabins: | 0 | Berths: | |
|---|---|---|---|
| Year: | 2021 | Engine | 200 PS |
| Yacht-ID | 30718 | L/D: | 6.59 / 0.66 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 5 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Engine | 260 PS + 260 PS |
| Yacht-ID | 28625 | L/D: | 11.62 / 0.75 |
| Cabins: | 1 | Berths: | 2+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Engine | 200 PS |
| Yacht-ID | 31008 | L/D: | 7.43 / 0.56 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Engine | 200 PS + 200 PS |
| Yacht-ID | 32084 | L/D: | 8.90 / 0.80 |