Not available as Bareboat - Skipper of charter company is obligatory
|
| Friendliness / Service | Too few |
| Technical Condition | Too few |
| Cleanliness | Too few |
| Check-in | Too few |
| Check-out | Too few |
| Overall | Too few |
Unfortunately, there are too few reviews for this charter company. Ask our team, there may be individual reports available.
| Security Deposit | €4,000.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Outboard engine | €80.00 | per week |
|---|---|---|
| Stand-up paddle board | €120.00 | per piece and week |
| Wakeboard | €20.00 | per day |
| Water ski | €20.00 | per day |
| Year of Build | 2022 |
|---|---|
| Length | 14.29 m |
| Width | 4.30 m |
| Draught | 1.05 m |
| Engine | 380 PS + 380 PS |
| Weight | 12.60 t |
| Fuel Capacity | 1240 l |
| Water Capacity | 586 l |
| Steering Type | Wheel steering |
| Outside | Anchor chain counter, Bimini top, Cockpit table, Deck cushions, Folding propeller, hydraul. Gangway |
|---|---|
| Inside | Generator, Airconditioning (independent from shore power), Mosquito nets, Pantry equipment |
| Navigation | Fire detector, GPS with chart plotter in cockpit |
| Safety | Autopilot, Safety equipment, VHF Radio |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2013 | Engine | 370 PS + 400 PS |
| Yacht-ID | 32804 | L/D: | 13.83 / 1.95 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2022 | Engine | 175 PS + 175 PS |
| Yacht-ID | 28539 | L/D: | 8.90 / 2.99 |
| Cabins: | 0 | Berths: | |
|---|---|---|---|
| Year: | 2021 | Engine | 150 PS |
| Yacht-ID | 28620 | L/D: | 6.59 / 0.90 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2021 | Engine | 200 PS + 200 PS |
| Yacht-ID | 28627 | L/D: | 8.90 / 0.63 |
| Cabins: | 0 | Berths: | |
|---|---|---|---|
| Year: | 2021 | Engine | 200 PS |
| Yacht-ID | 30718 | L/D: | 6.59 / 0.66 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2022 | Engine | 380 PS + 380 PS |
| Yacht-ID | 30719 | L/D: | 13.06 / 1.10 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2017 | Engine | 320 PS + 320 PS |
| Yacht-ID | 38126 | L/D: | 15.97 / 1.00 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2008 | Engine | 380 PS + 380 PS |
| Yacht-ID | 36321 | L/D: | 13.60 / 0.90 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 5 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Engine | 260 PS + 260 PS |
| Yacht-ID | 28625 | L/D: | 11.62 / 0.75 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2025 | Engine | 300 PS + 300 PS |
| Yacht-ID | 36546 | L/D: | 10.50 / 0.69 |