|
| Friendliness / Service | 4.25 |
| Technical Condition | 2.75 |
| Cleanliness | 3.75 |
| Check-in | 3.25 |
| Check-out | 4.50 |
| Overall | 3.75 |
| Security Deposit | €2,000.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Ice machine (Limited availability) | €50.00 | per week |
|---|---|---|
| Surcharge for pets | €100.00 | per piece |
| Provisioning | on request | |
| Safety net | €150.00 | once |
| Safety net (Self assembly) | €50.00 | once |
| Snorkeling set | €10.00 | per set and week |
| Skipper | €1,680.00 | per week plus lodging |
| Stand-up paddle board | €150.00 | per piece and week |
| Beach towels | €10.00 | per piece |
| Year of Build | 2006 |
|---|---|
| Length | 13.95 m |
| Width | 4.30 m |
| Draught | 1.15 m |
| Engine | 480 PS + 480 PS |
| Weight | 12.00 t |
| Fuel Capacity | 1500 l |
| Water Capacity | 320 l + 320 l |
| Steering Type | Wheel steering |
| Outside | Cockpit shower, Electr. anchor windlass |
|---|---|
| Inside | Black water tank, Generator, Cool box, Microwave oven, Radio with CD player |
| Navigation | Echo sounder, GPS Chart Plotter, Hand bearing compass |
| Safety | Autopilot, Bowthruster, Solid life vests, Fire extinguisher |