Not available as Bareboat - Skipper of charter company is obligatory
|
| Friendliness / Service | Too few |
| Technical Condition | Too few |
| Cleanliness | Too few |
| Check-in | Too few |
| Check-out | Too few |
| Overall | Too few |
Unfortunately, there are too few reviews for this charter company. Ask our team, there may be individual reports available.
| Security Deposit | |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Year of Build | 2007 |
|---|---|
| Length | 19.96 m |
| Width | 5.53 m |
| Draught | 1.61 m |
| Engine | 1224 PS + 1224 PS |
| Weight | 42.00 t |
| Fuel Capacity | 3800 l |
| Water Capacity | 990 l |
| Steering Type | Wheel steering |
| Outside | BBQ, Refrigerator on flybridge |
|---|---|
| Inside | CD Player, DVD player, Ice cube machine, Electric hob, Generator, Stove, Airconditioning (independent from shore power), Refrigerator, Pantry equipment, Satellite TV, Smart TV, Dishwasher, Surround-sound system, TV, Warm water, Washing machine and dryer, Watermaker |
| Navigation | GPS Chart Plotter |
| Safety | Autopilot, Bowthruster, Life raft, Safety equipment, VHF Radio with DSC |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2009 | Engine | 1500 PS + 1500 PS |
| Yacht-ID | 30596 | L/D: | 20.33 / 1.30 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2006 | Engine | 1550 PS + 1550 PS |
| Yacht-ID | 30668 | L/D: | 21.95 / 1.65 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2008 | Engine | 500 PS + 500 PS |
| Yacht-ID | 3180 | L/D: | 14.55 / 1.20 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2004 (2013) | Engine | 865 PS + 865 PS |
| Yacht-ID | 3188 | L/D: | 17.68 / 1.13 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2007 | Engine | 575 PS + 575 PS |
| Yacht-ID | 21161 | L/D: | 14.35 / 1.30 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2007 | Engine | 1000 PS + 1000 PS |
| Yacht-ID | 37701 | L/D: | 17.48 / 1.52 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2004 | Engine | 1250 PS + 1250 PS |
| Yacht-ID | 10153 | L/D: | 21.50 / 1.60 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2005 | Engine | 715 PS + 715 PS |
| Yacht-ID | 23177 | L/D: | 15.58 / 1.23 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2010 | Engine | 575 PS + 575 PS |
| Yacht-ID | 29207 | L/D: | 14.30 / 1.24 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2010 | Engine | 575 PS + 575 PS |
| Yacht-ID | 34754 | L/D: | 15.30 / 1.05 |