Not available as Bareboat - Skipper of charter company is obligatory
|
| Friendliness / Service | Too few |
| Technical Condition | Too few |
| Cleanliness | Too few |
| Check-in | Too few |
| Check-out | Too few |
| Overall | Too few |
Unfortunately, there are too few reviews for this charter company. Ask our team, there may be individual reports available.
| Security Deposit | €5,000.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Year of Build | 2006 |
|---|---|
| Length | 21.95 m |
| Width | 5.41 m |
| Draught | 1.65 m |
| Engine | 1550 PS + 1550 PS |
| Weight | k.A |
| Fuel Capacity | 3900 l |
| Water Capacity | 720 l |
| Steering Type | Wheel steering |
| Outside | Bathing ladder, Bathing platform, Cockpit shower, Deck cushions, Electr. anchor windlass, Gangway, BBQ, Snorkeling gear, Awning, Teak deck |
|---|---|
| Inside | Ice cube machine, Freezer, Generator, Dishwasher, Airconditioning (independent from shore power), Refrigerator, LCD TV, Microwave oven, Pantry equipment, Radio with CD player, Dryer, Washing machine, Watermaker, Wine fridge |
| Navigation | GPS, Radar, Nautical charts |
| Safety | Autopilot, First aid kit, Bowthruster, Fire extinguisher, Navigational lights, Fog horn, Life raft, Life jackets, VHF Radio |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2007 | Engine | 1224 PS + 1224 PS |
| Yacht-ID | 15057 | L/D: | 19.96 / 1.61 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2018 | Engine | 900 PS + 900 PS |
| Yacht-ID | 29046 | L/D: | 18.25 / 1.46 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2007 | Engine | 575 PS + 575 PS |
| Yacht-ID | 21161 | L/D: | 14.35 / 1.30 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2004 | Engine | 1250 PS + 1250 PS |
| Yacht-ID | 10153 | L/D: | 21.50 / 1.60 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2021 | Engine | 480 PS + 480 PS |
| Yacht-ID | 27861 | L/D: | 15.64 / 1.17 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2009 | Engine | 1500 PS + 1500 PS |
| Yacht-ID | 30596 | L/D: | 20.33 / 1.30 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Engine | 435 PS + 435 PS |
| Yacht-ID | 29164 | L/D: | 15.10 / 1.27 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2022 | Engine | 600 PS + 600 PS |
| Yacht-ID | 28612 | L/D: | 18.70 / 1.35 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Engine | 670 PS + 670 PS |
| Yacht-ID | 31604 | L/D: | 16.20 / 1.00 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Engine | 440 PS + 440 PS |
| Yacht-ID | 31006 | L/D: | 13.55 / 1.25 |