|
| Friendliness / Service | 4.77 |
| Technical Condition | 3.87 |
| Cleanliness | 4.31 |
| Check-in | 4.04 |
| Check-out | 4.67 |
| Overall | 4.32 |
| Security Deposit | €3,000.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Early Check-In (1 p.m. to 2 p.m. - limited availability) | €150.00 | once |
|---|---|---|
| Towels (one large and one small one) | €10.00 | per set |
| Surcharge for pets | €200.00 | once |
| Deposit reduction | €180.00 | once |
| Skipper | €2,015.00 | per week plus lodging |
| Stand-up paddle board (Limited availability) | €100.00 | per piece and week |
| Year of Build | 2023 |
|---|---|
| Length | 10.28 m |
| Width | 3.10 m |
| Draught | 0.94 m |
| Engine | 300 PS + 300 PS |
| Weight | k.A |
| Fuel Capacity | 450 l |
| Water Capacity | 100 l |
| Steering Type | Wheel steering |
| Outside | 12V - connection, Anchor with chain, Bathing platform, Bimini top, Cockpit shower, Electr. anchor windlass, Fender, Mooring lines, Sun deck, Water hose |
|---|---|
| Inside | Shower, Black water tank, Inverter 12V/220V, Refrigerator, Battery charger, Shore power cable, Mosquito nets, Radio, Sink, Carpet, Fan, WC (electr.) |
| Navigation | Echo sounder, Binoculars, GPS with chart plotter in cockpit, Hand bearing compass, Radar, Nautical charts |
| Safety | AIS receiver, Autopilot, Lightning buoy, First aid kit, Tools, Bowthruster, Electr. bilge pump, Solid life vests, Fire extinguisher, Manual bilge pump, Navigational lights, Fog horn, Torchlight, VHF Radio |
| Cabins: | 1 | Berths: | 2+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Engine | 220 PS |
| Yacht-ID | 30883 | L/D: | 9.99 / 0.70 |
| Cabins: | 1 | Berths: | 2+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Engine | 250 PS |
| Yacht-ID | 33304 | L/D: | 7.43 / 0.92 |
| Cabins: | 1 | Berths: | 4 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Engine | 220 PS |
| Yacht-ID | 35213 | L/D: | 10.23 / 0.62 |
| Cabins: | 1 | Berths: | 2+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2022 | Engine | 300 PS + 300 PS |
| Yacht-ID | 34935 | L/D: | 12.40 / 0.90 |
| Cabins: | 1 | Berths: | 2+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Engine | 200 PS |
| Yacht-ID | 30734 | L/D: | 7.43 / 0.92 |
| Cabins: | 1 | Berths: | 2+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2022 | Engine | 250 PS + 250 PS |
| Yacht-ID | 32678 | L/D: | 8.60 / 0.65 |
| Cabins: | 1 | Berths: | 2+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2020 | Engine | 250 PS |
| Yacht-ID | 34936 | L/D: | 10.07 / 0.70 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2024 | Engine | 480 PS |
| Yacht-ID | 37169 | L/D: | 10.49 / 1.10 |
| Cabins: | 1 | Berths: | 1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2010 (2014) | Engine | 350 PS + 350 PS |
| Yacht-ID | 3193 | L/D: | 9.98 / 0.60 |