|
| Friendliness / Service | 4.75 |
| Technical Condition | 4.75 |
| Cleanliness | 4.75 |
| Check-in | 4.75 |
| Check-out | 4.75 |
| Overall | 4.75 |
| Year of Build | 2020 |
|---|---|
| Length | 10.50 m |
| Width | 3.37 m |
| Draught | 1.20 m |
| Engine | 250 PS + 250 PS |
| Weight | 4.60 t |
| Fuel Capacity | 400 l + 400 l |
| Water Capacity | 160 l |
| Steering Type | 2 x Wheel steering |
| Outside | 220V shore connection, Bathing platform, Cockpit shower, Cockpit table, Electr. anchor windlass, Solar panels, Teak in cockpit |
|---|---|
| Inside | 2nd refrigerator, Gas stove with oven, Generator, Heating, Airconditioning (independent from shore power), Microwave oven, Pantry equipment, Warm water, Kettle, WC (electr.) |
| Navigation | GPS Chart Plotter |
| Safety | First aid kit, Bowthruster, Solid life vests, Fire extinguisher, Distress signals, Life raft, VHF Radio |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Engine | 300 PS + 300 PS |
| Yacht-ID | 32052 | L/D: | 10.50 / 1.20 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2020 | Engine | 300 PS + 300 PS |
| Yacht-ID | 23482 | L/D: | 10.50 / 0.69 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Engine | 300 PS + 300 PS |
| Yacht-ID | 35867 | L/D: | 10.50 / 1.20 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Engine | 300 PS + 300 PS |
| Yacht-ID | 37352 | L/D: | 10.50 / 1.20 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2026 | Engine | 300 PS + 300 PS |
| Yacht-ID | 30609 | L/D: | 10.50 / 1.20 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2022 | Engine | 300 PS + 300 PS |
| Yacht-ID | 31711 | L/D: | 10.50 / 1.20 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2020 | Engine | 300 PS + 300 PS |
| Yacht-ID | 25207 | L/D: | 10.50 / 0.70 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2020 | Engine | 300 PS + 300 PS |
| Yacht-ID | 38770 | L/D: | 12.50 / 1.08 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2021 | Engine | 260 PS + 260 PS |
| Yacht-ID | 35108 | L/D: | 11.99 / 1.20 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2022 | Engine | 300 PS + 300 PS |
| Yacht-ID | 28315 | L/D: | 10.50 / 0.70 |