|
| Friendliness / Service | 4.75 |
| Technical Condition | 4.75 |
| Cleanliness | 4.75 |
| Check-in | 4.75 |
| Check-out | 4.75 |
| Overall | 4.75 |
| Security Deposit | €3,000.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Early Check-In (from 1 p.m.) | €150.00 | once |
|---|---|---|
| Towels | €7.00 | per set |
| Surcharge for pets (on request) | €250.00 | once |
| Cooler box (50 L) | €50.00 | once |
| Late Check-Out (until 11 a.m.) | €100.00 | once |
| Luxury pack (Wine, fruit, snacks, outboard engine, WiFi, one towel p.p.) | €300.00 | once |
| Skipper | €200.00 | per day plus lodging |
| Skipper training (2 hours) | €200.00 | once |
| Stand-up paddle board | €100.00 | per piece |
| VIP Pack (Early check-in, wine, snacks, WiFi) | €300.00 | once |
| Welcome Pack (Wine, snacks, WiFi) | €120.00 | once |
| WiFi internet on board | €50.00 | once |
| Year of Build | 2026 |
|---|---|
| Length | 10.50 m |
| Width | 3.37 m |
| Draught | 0.69 m |
| Engine | 300 PS + 300 PS |
| Weight | 4.60 t |
| Fuel Capacity | 400 l + 400 l |
| Water Capacity | 260 l |
| Steering Type | 2 x Wheel steering |
| Outside | Bathing platform, Cockpit shower, Cockpit table, Electr. anchor windlass, Solar panels |
|---|---|
| Inside | Gas stove with oven, Heating, Dock A/C 220V (cool&heat), Refrigerator, Battery charger, Shore power cable, Pantry equipment, Radio, Radio with USB, Bluetooth and AUX-In, Warm water |
| Navigation | Echo sounder, GPS Chart Plotter, Log |
| Safety | First aid kit, Bowthruster, Electr. bilge pump, Solid life vests, Fire axe, Fire extinguisher, Distress signals, VHF Radio with DSC |