|
| Friendliness / Service | Too few |
| Technical Condition | Too few |
| Cleanliness | Too few |
| Check-in | Too few |
| Check-out | Too few |
| Overall | Too few |
Unfortunately, there are too few reviews for this charter company. Ask our team, there may be individual reports available.
| Year of Build | 2012 |
|---|---|
| Length | 11.40 m |
| Width | 3.88 m |
| Draught | 2.01 m |
| Engine | 27 PS |
| Sail Area | 74.00 qm |
| Weight | 7.60 t |
| Fuel Capacity | 160 l |
| Water Capacity | 320 l |
| Steering Type | 2 x Wheel steering |
| Outside | Anchor with chain, Fender, Mooring lines, Sprayhood |
|---|---|
| Navigation | GPS Chart Plotter |
| Sails | Battened main sail, Self tacking jib |