|
| Friendliness / Service | 4.75 |
| Technical Condition | 3.75 |
| Cleanliness | 4.25 |
| Check-in | 3.33 |
| Check-out | 4.25 |
| Overall | 3.75 |
| Year of Build | 2021 |
|---|---|
| Length | 14.32 m |
| Width | 8.22 m |
| Draught | 1.60 m |
| Engine | 60 PS |
| Sail Area | 229.00 qm |
| Weight | k.A |
| Fuel Capacity | 300 l |
| Water Capacity | 600 l |
| Steering Type | Wheel steering |
| Outside | Electr. anchor windlass, Solar panels |
|---|---|
| Inside | Gas stove with oven, Freezer, Generator, Refrigerator, Radio with CD player, Warm water, Watermaker, WC (electr.) |
| Navigation | Echo sounder, GPS with chart plotter in cockpit, Radar, Log, Anemometer |
| Safety | Autopilot, Bowthruster, Solid life vests, VHF Radio |
| Sails | Battened main sail, Lazybag, Furling genoa |