Die Kommunikation an der Basis ist auf Englisch nur eingeschränkt möglich.
|
| Friendliness / Service | 4.20 |
| Technical Condition | 3.80 |
| Cleanliness | 4.00 |
| Check-in | 3.20 |
| Check-out | 4.00 |
| Overall | 3.60 |
| Year of Build | 2022 |
|---|---|
| Length | 9.45 m |
| Width | 3.20 m |
| Draught | 1.85 m |
| Engine | 13 PS |
| Sail Area | 49.00 qm |
| Weight | 3.90 t |
| Fuel Capacity | 50 l |
| Water Capacity | 150 l |
| Steering Type | Wheel steering |
| Outside | Cockpit shower, Cockpit table, Electr. anchor windlass |
|---|---|
| Inside | Pantry equipment |
| Navigation | GPS Chart Plotter |
| Safety | Autopilot, Solid life vests, Safety equipment, VHF Radio |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2021 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 33628 | L/D: | 10.45 / 1.50 |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 36133 | L/D: | 9.53 / 1.88 |