|
| Friendliness / Service | 4.75 |
| Technical Condition | 3.75 |
| Cleanliness | 4.25 |
| Check-in | 3.33 |
| Check-out | 4.25 |
| Overall | 3.75 |
| Security Deposit | €8,000.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Security deposit insurance | on request | |
|---|---|---|
| Skipper | €350.00 | per week plus lodging |
| Year of Build | 2025 |
|---|---|
| Length | 13.50 m |
| Width | 7.50 m |
| Draught | 1.40 m |
| Engine | 75 PS + 75 PS |
| Sail Area | k.A |
| Weight | 12.00 t |
| Fuel Capacity | 350 l + 350 l |
| Water Capacity | 400 l + 400 l |
| Steering Type | 2 x Wheel steering |
| Outside | Bimini top, Cockpit shower, Cockpit table, electr. winch, Flybridge, BBQ, Solar panels |
|---|---|
| Inside | Gas stove with oven, Dishwasher, Air Condition, Refrigerator, Microwave oven, Radio with bluetooth, Fan, Watermaker, WC (electr.) |
| Navigation | Echo sounder, GPS Chart Plotter, Radar, Log, Anemometer |
| Safety | AIS receiver, Autopilot, Bowthruster, VHF Radio |
| Cabins: | 4 | Berths: | 8+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2024 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 33376 | L/D: | 12.33 / 1.10 |
| Cabins: | 4+2 | Berths: | 8+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Sail | Furling / Battened |
| Yacht-ID | 33639 | L/D: | 11.33 / 1.15 |
| Cabins: | 5+1 | Berths: | 10+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2025 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 38523 | L/D: | 14.28 / 1.27 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 38816 | L/D: | 13.30 / 1.44 |
| Cabins: | 4+1 | Berths: | 8+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2024 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 36485 | L/D: | 12.75 / 1.22 |
| Cabins: | 4 | Berths: | 8+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2005 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 34231 | L/D: | 11.55 / 1.15 |