|
| Friendliness / Service | 4.80 |
| Technical Condition | 3.40 |
| Cleanliness | 4.20 |
| Check-in | 3.90 |
| Check-out | 4.50 |
| Overall | 4.00 |
| Security Deposit | €4,000.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Electric winches (Limited availability - must be booked well in advance) | on request |
|---|
| Year of Build | 2025 |
|---|---|
| Length | 12.75 m |
| Width | 7.12 m |
| Draught | 1.22 m |
| Engine | 50 PS + 50 PS |
| Sail Area | 93.90 qm |
| Weight | 10.20 t |
| Fuel Capacity | 640 l |
| Water Capacity | 860 l |
| Steering Type | Wheel steering |
| Outside | 220V shore connection, Bimini top, Cockpit cushions, Cockpit table, Electr. anchor windlass, electr. winch, hydraul. Gangway, Snorkeling gear, Solar panels |
|---|---|
| Inside | 220V sockets, Black water tank, Freezer, Generator, Inverter 12V/220V, Air Condition, Refrigerator, Battery charger, Convertible salon table, Cabin & dining area fan , Warm water, Watermaker, WC (electr.) |
| Safety | Dinghy, First aid kit, Lifebelts, Life raft, Rescue collar, Life jackets |
| Sails | Lazy-Jack System, Furling genoa |