|
| Friendliness / Service | 4.91 |
| Technical Condition | 4.03 |
| Cleanliness | 4.44 |
| Check-in | 4.46 |
| Check-out | 4.78 |
| Overall | 4.51 |
| Security Deposit | €4,000.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Damage Waiver (Attention: Non-refundable damage waiver is obligatory for skippered charter) | €400.00 | once |
|---|---|---|
| One-way-charter | on request | |
| Provisioning | on request |
| Year of Build | 2024 |
|---|---|
| Length | 16.80 m |
| Width | 8.74 m |
| Draught | 1.48 m |
| Engine | 80 PS + 80 PS |
| Sail Area | 157.00 qm |
| Weight | 22.00 t |
| Fuel Capacity | 1200 l |
| Water Capacity | 1200 l |
| Steering Type | Wheel steering |
| Outside | Snorkeling gear |
|---|---|
| Inside | Generator, Dishwasher, Airconditioning (independent from shore power), Microwave oven, Pantry equipment, Smart TV, Watermaker |
| Navigation | GPS |
| Safety | Solid life vests, Safety equipment, VHF Radio |
| Sails | Battened main sail |