|
| Friendliness / Service | Too few |
| Technical Condition | Too few |
| Cleanliness | Too few |
| Check-in | Too few |
| Check-out | Too few |
| Overall | Too few |
Unfortunately, there are too few reviews for this charter company. Ask our team, there may be individual reports available.
| Security Deposit | €9,480.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| One-way-charter | on request |
|---|
| Year of Build | N/A |
|---|---|
| Length | 16.34 m |
| Width | 4.65 m |
| Draught | 1.17 m |
| Engine | 530 PS + 530 PS |
| Weight | k.A |
| Fuel Capacity | 2180 l |
| Water Capacity | 580 l |
| Steering Type | 2 x Wheel steering |
| Outside | Bimini top, Mooring lines |
|---|---|
| Inside | Heating, Pantry equipment |
| Navigation | GPS Chart Plotter |
| Safety | Bowthruster, Life jackets, Safety equipment |
| Cabins: | 2 | Berths: | 4 |
|---|---|---|---|
| Year: | N/A | Engine | 318 PS + 318 PS |
| Yacht-ID | 31161 | L/D: | 11.55 / 2.10 |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2005 | Engine | 575 PS + 575 PS |
| Yacht-ID | 29800 | L/D: | 14.35 / 1.30 |
| Cabins: | 5+3 | Berths: | 10+3 |
|---|---|---|---|
| Year: | 1998 (2022) | Engine | 1800 PS + 1800 PS |
| Yacht-ID | 38712 | L/D: | 33.00 / 1.90 |
| Cabins: | 4+1 | Berths: | 8+1+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2009 (2022) | Engine | 1150 PS + 1150 PS |
| Yacht-ID | 38228 | L/D: | 20.40 / 1.20 |
| Cabins: | 3+2 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2002 | Engine | 660 PS + 660 PS |
| Yacht-ID | 34560 | L/D: | 16.80 / 1.50 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2002 | Engine | 1200 PS + 1200 PS |
| Yacht-ID | 34561 | L/D: | 14.90 / k.A |
| Cabins: | 3+1 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2004 | Engine | 1350 PS + 1350 PS |
| Yacht-ID | 36222 | L/D: | 18.74 / 1.10 |
| Cabins: | 3+2 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2006 | Engine | 900 PS + 900 PS |
| Yacht-ID | 36418 | L/D: | 17.42 / 1.50 |
| Cabins: | 3+2 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2002 | Engine | 1050 PS + 1050 PS |
| Yacht-ID | 34562 | L/D: | 18.33 / 1.50 |