|
| Friendliness / Service | 5.00 |
| Technical Condition | 4.25 |
| Cleanliness | 5.00 |
| Check-in | 4.75 |
| Check-out | 5.00 |
| Overall | 5.00 |
| Security Deposit | €0.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Automatic life vests (_) | on request free | |
|---|---|---|
| Outboard engine (Incl. 5 l of fuel) | on request | |
| Bed linen and towels-set (additional) | on request | |
| Blister/Gennaker | on request | |
| Safety net (Preassembled) | on request | |
| Skipper | on request | |
| Stand-up paddle board | on request |
| Year of Build | 2026 |
|---|---|
| Length | 12.38 m |
| Width | 4.29 m |
| Draught | 2.10 m |
| Engine | 40 PS |
| Sail Area | 89.00 qm |
| Weight | 9.60 t |
| Fuel Capacity | 210 l |
| Water Capacity | 460 l |
| Steering Type | 2 x Wheel steering |
| Outside | Bathing platform, Bimini top, Electr. anchor windlass, Folding propeller, Anchor winch remote control, Solar panels, Sprayhood |
|---|---|
| Inside | Dock A/C 220V (cool&heat) |
| Safety | AIS receiver, Bowthruster |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 31785 | L/D: | 12.38 / 2.13 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2026 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 38425 | L/D: | 12.38 / 2.10 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2026 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 38424 | L/D: | 12.38 / 2.10 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2025 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 37389 | L/D: | 11.93 / 1.63 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 30868 | L/D: | 12.38 / 2.10 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 32408 | L/D: | 12.38 / 2.20 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 31269 | L/D: | 12.38 / 2.10 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 31986 | L/D: | 12.38 / 2.10 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 32033 | L/D: | 12.38 / 2.10 |
| Cabins: | 3 | Berths: | 6+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 32407 | L/D: | 12.38 / 2.20 |