|
| Friendliness / Service | Too few |
| Technical Condition | Too few |
| Cleanliness | Too few |
| Check-in | Too few |
| Check-out | Too few |
| Overall | Too few |
Unfortunately, there are too few reviews for this charter company. Ask our team, there may be individual reports available.
| Security Deposit | €2,500.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Early Check-In | on request | |
|---|---|---|
| Berth in the home marina outside the transfer days | on request | |
| Stand-up paddle board | on request |
| Year of Build | 2008 |
|---|---|
| Length | 15.40 m |
| Width | 4.49 m |
| Draught | 1.85 m |
| Engine | 75 PS |
| Sail Area | 127.00 qm |
| Weight | 12.60 t |
| Fuel Capacity | 300 l |
| Water Capacity | 560 l |
| Steering Type | 2 x Wheel steering |
| Outside | 220V shore connection, Bimini top, Cockpit shower, Cockpit speakers, Cockpit cushions, Cockpit table, Deck lights, Electr. anchor windlass, Sprayhood, Teak in cockpit |
|---|---|
| Inside | Black water tank, Freezer, Inverter 12V/220V, Refrigerator, Battery charger, Radio with CD player, Warm water |
| Navigation | GPS Chart Plotter, Radar |
| Safety | Autopilot, Bowthruster, Safety equipment, VHF Radio |
| Sails | Furling genoa, Furling main sail |
| Cabins: | 5+1 | Berths: | 10+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 31757 | L/D: | 14.42 / 2.24 |
| Cabins: | 5 | Berths: | 10 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 31429 | L/D: | 14.42 / 1.65 |
| Cabins: | 5 | Berths: | 10+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2015 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 38577 | L/D: | 15.57 / 2.25 |
| Cabins: | 5 | Berths: | 10 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2000 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 35106 | L/D: | 15.40 / 2.00 |
| Cabins: | 5+1 | Berths: | 10+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 37305 | L/D: | 15.43 / 1.98 |
| Cabins: | 4 | Berths: | 8+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2006 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 34616 | L/D: | 14.98 / 2.15 |
| Cabins: | 4 | Berths: | 8+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2008 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 33963 | L/D: | 13.25 / 1.75 |
| Cabins: | 5+1 | Berths: | 10+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2015 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 33141 | L/D: | 16.75 / 2.46 |
| Cabins: | 5+1 | Berths: | 10+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 34610 | L/D: | 14.42 / 2.24 |
| Cabins: | 4 | Berths: | 8+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 34251 | L/D: | 14.60 / 2.35 |