|
| Friendliness / Service | 4.42 |
| Technical Condition | 3.35 |
| Cleanliness | 4.12 |
| Check-in | 3.35 |
| Check-out | 4.04 |
| Overall | 3.69 |
| Security Deposit | €3,500.00 |
|---|---|
| Charter Period |
|
| Insurance | Third party liability and fully comprehensive insurance (deductible in the amount of the deposit) |
| Payment Plan |
|
| Bathing towel | €10.00 | per piece |
|---|---|---|
| Bed linen (additional) | €15.00 | per set |
| Sunday check in (_) | €200.00 | once |
| Early Check-In (_) | €350.00 | once |
| Shopping service | on request | |
| Gas grill | €150.00 | per week |
| Surcharge for pets (On request) | €150.00 | once |
| Coffee capsules (10 pcs.) | €5.00 | per set |
| Kayak | €150.00 | per piece and week |
| Damage Waiver | €490.00 | per week |
| One-way-charter | on request | |
| Safety net (Preassembled) | €200.00 | once |
| Stand-up paddle board | €120.00 | per piece and week |
| Beach towel | €10.00 | per piece |
| Year of Build | 2020 |
|---|---|
| Length | 14.60 m |
| Width | 4.50 m |
| Draught | 2.47 m |
| Engine | 57 PS |
| Sail Area | 102.50 qm |
| Weight | 10.60 t |
| Fuel Capacity | 200 l |
| Water Capacity | 370 l |
| Steering Type | 2 x Wheel steering |
| Outside | Anchor with chain, Bathing platform, Bimini top, Cockpit shower, Refrigerator in cockpit, Cockpit speakers, Cockpit cushions, Electr. anchor windlass, electr. winch, Gangway, BBQ, Sprayhood, Teak deck |
|---|---|
| Inside | Gas stove with oven, Coffee machine, Refrigerator, Shore power cable, Dinghy (byboat) pump, Convertible salon table, USB sockets in the cabins, fans in cabins, WC (electr.) |
| Navigation | Echo sounder, GPS with chart plotter in cockpit, Navigation set, Nautical charts, Log, Anemometer |
| Safety | Automatic life jackets, Autopilot, Bosun's chair, First aid kit, Bowthruster, Fire extinguisher, Emergency tiller, Distress signals, Life raft, Safety equipment, VHF Radio, Second anchor |
| Sails | Foresail, Furling genoa, Furling main sail, Self tacking jib |
| Cabins: | 4 | Berths: | 8+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 19375 | L/D: | 14.60 / 2.47 |
| Cabins: | 4+1 | Berths: | 8+1+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2020 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 21774 | L/D: | 15.94 / 2.00 |
| Cabins: | 4 | Berths: | 8+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 31126 | L/D: | 14.60 / 2.47 |
| Cabins: | 4 | Berths: | 8+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 32207 | L/D: | 14.60 / 2.47 |
| Cabins: | 4 | Berths: | 8+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2023 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 31363 | L/D: | 14.60 / 2.35 |
| Cabins: | 4 | Berths: | 8+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2020 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 21106 | L/D: | 13.00 / 2.24 |
| Cabins: | 4 | Berths: | 8+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2020 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 22797 | L/D: | 14.15 / 2.20 |
| Cabins: | 4 | Berths: | 8+2 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2020 | Sail | Battened |
| Yacht-ID | 22799 | L/D: | 14.15 / 2.20 |
| Cabins: | 4+1 | Berths: | 8+1+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 22286 | L/D: | 15.75 / 2.28 |
| Cabins: | 4 | Berths: | 8+1 |
|---|---|---|---|
| Year: | 2019 | Sail | Furling |
| Yacht-ID | 18658 | L/D: | 13.85 / 2.15 |